S.V. [ Beta ]

16. 01. 2022. 17:10   >>  17:13

HET-TRIK HARISONA U LONDONU

Liverpul rutinski, Lids iznenadio Vest Hem

Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas na svom terenu ekipu Brentforda sa 3:0, u meču 22. kola Premijer lige.

Domaći tim je u 44. minutu došao do prednosti golom Fabinja, koji je iskoristio centaršut iz kornera Trenta Aleksandera-Arnolda, i glavom savladao golmana Alvara Fernandesa.

Glavom je u 69. minutu bio precizan i Aleks Okslejd-Čemberlen, nakon centaršuta Endrua Robertsona.

Konačan rezultat je nakon velike greške odbrane gostiju postavio Takumi Minamino u 77. minutu.

Liverpul je sada drugi na tabeli Premijer lige sa 45 bodova, 11 manje od vodećeg Mančester sitija, koji ima utakmicu više.

Brentford se nalazi na 14. mjestu sa 23 boda.

U narednom kolu Liverpul gostuje Kristal Palasu, a Brentford u zaostalom meču dočekuje Mančester junajted.

Lids je na gostovanju savladao Vest Hem sa 3:2.

Džek Harison je u 10. minutu doveo gostujući tim u vođstvo, da bi rezultat izjednačio Džarod Bouen u 34. minutu.

Tri minuta kasnije Harison ponovo donosi prednost Lidsu, dok je Pablo Fornals u 52. minutu postigao drugi gol za domaću ekipu.

Harison je svojim trećim golom na meču u 60. minutu donio pobjedu Lidsu, kojem je do kraja meča poništen gol Mateuša Kliha u 74. minutu zbog ofsajda.

Vest Hem je četvrti na tabeli Premijer lige sa 37 bodova, a Lids je na 15. mjestu sa 22 boda.