[ (Sport klub) ]

22. 01. 2022. 21:40   >>  21:42

LA LIGA

Sevilji samo bod protiv Selte

Fudabaleri Sevilje i Selte odigrali su neriješeno u okviru 22. kola La Lige. Duel je završen rezultatom 2:2, a Sevilja je na svom terenu u prvom poluvremenu primila dva gola prvi put od maja 2015. godine i duela protiv Reala u kome im je za prvih 45 minuta dva gola dao Kristijano Ronaldo.

Selta je povela u 37. minuutu preko Ćervija, da bi samo tri minuta kasnije Jago Aspas povisio je na 2:0.

Promjene koje je na poluvremenu izvršio Đulen Lopetegi donijele su Sevilji bod u ovom meču. Na teren su u početku drugog dijela meča ušli Oliver Tores i Papu Gomez, a upravo su oni bili strelci za domaće.

Papu Gomez je prvo u 71. minutu smanjio na 2:1, da bi tri minuta kasnije Tores pogodio za izjednačenje.

Sevilja se sada primakla Realu na tri boda zaostatka, ali ima meč više od lidera.