P.R. [ Beta ]

29. 01. 2022. 19:25   >>  22:15

AFRIČKI KUP NACIJA

Kamerun i Burkina Faso u polufinalu

Fudbaleri Kameruna plasirali su se u polufinale Afričkog kupa nacija, nakon što su savladali Gambiju sa 2:0.

Dvostruki strijelac za Kamerun bio je napadač Liona Karl Toko Ekambi u 50. i 57. minuta.

Kamerun će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Egipat - Maroko.

Kamerun, domaćin ovogodišnjeg Afričkog kupa nacija, pokušaće šesti put da stigne do naslova najboljeg na afričkom kontinentu.

Fudbaleri Burkine Faso plasirali su se u polufinale, nakon što su pobijedili Tunis sa 1:0.

Strijelac pobjedonosnog gola za Burkinu Faso bio je Dango Uatara u trećem minutu nadoknade poluvremena.

Burkina Faso je od 82. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio upravo strijelac jedinog gola na meču.

Burkina Faso će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Senegal - Ekvatorijalnaa Gvineja.

Najveći uspeh do sada Burkina Faso je ostvarila 2013. u Južnoj Africi, kada je stigla do finala Afričkog kupa nacija, u kome je poražena od Nigerije. Na prvenstvu u Gabonu 2017, Burkina Faso je osvojila treće mjesto.