S.V. [ Beta ]

24. 03. 2022. 22:52 >> 23:30

KVALIFIKACIJE ZA SP

Trajkovski nokautirao Italiju, prošli Portugal, Vels i Švedska

Fudbaleri Sjeverne Makedonije šokirali su Italiju u Palermu 1:0 i plasirali se u finale baraža za Mundijal.

Pobjedonosni gol za Sjevernu Makedoniju postigao je Aleksandar Trajkovski u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Fudbaleri Portugala plasirali su se večeras u finale, nakon što su na svom terenu savladali Tursku sa 2:1.

Strijelci za Portugal bili su Otavio u 15, Diogo Žota u 42. i Mateos Nunješ u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Gol za Tursku postigao je Buruk Jilmaz u 65. minutu.

Portugal i Sjeverna Makedonija će se sastati u finalu 29. marta, a taj meč će se igrati u Portugalu.

Fudbaleri Velsa plasirali su se u finale baraža, pošto su na svom terenu pobijedili Austriju sa 2:1.

Domaća selekcija je povela golom Gereta Bejla u 25. minutu. On se u strijelce upisao poslije preciznog šuta iz slobodnog udarca, koji je izveo sa dvadesetak metara.

Svoj drugi gol na meču Bejl je postigao u 51. minutu, nakon odličnog udarca u gornji ugao.

Gosti su do kraja meča uspjeli samo da smanje rezultat, pošto je poslije udarca Marsela Zabicera, autogol u 65. minutu postigao Ben Dejvis.

Vels će u junu biti domaćin finala baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru, a za protivnika će imati boljeg iz meča Škotska - Ukrajina, koji je odložen za jun zbog rata u Ukrajini.

U finale je prošla i Švedska, pošto je na svom terenu poslije produžetaka pobijedili Češku sa 1:0.

Gosti su u 11. minutu postigli gol preko Jana Kuhte, ali je on poništen zbog prekršaja u napadu.

U nastavku nije bilo golova, pa je meč otišao u produžetke.

Gol za pobjedu Švedske postigao je u 110. minutu Robin Kvajson, poslije odlične akcije domaćeg tima.

Švedska će finale baraža igrati na gostovanju protiv Poljske, koja je do plasmana došla direktno, pošto je Rusija suspendovana zbog vojne intervencije u Ukrajini.

Taj finalni meč na programu je 29. marta.