O.Z. [ Mina ]

16. 04. 2022. 19:19 >> 20:33

RUDAR PREKINUO CRNU SERIJU

Preokret Budućnosti u derbiju, slavila i Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti ostvarili su nove pobjede, a važne bodove u borbi za opastanak u 30. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige (TPCFL) osvojili su Rudar, Mornar i Zeta.

Vodeća Sutjeska savladala je u Beranama plavsko Jezero 2:0, golovima Nikole Janjića u 37. i Filipa Kneževića u 50. minutu.

To je nikšićkom timu četvrta uzastopna, ukupno 20. pobjeda ove sezone.

Jezero je prekinulo seriju od sedam uzastopnih mečeva bez poraza.

Budućnost je u Podgorici, nakon preokreta, pobijedila ekipu Iskre 4:2.

Brazilac Vilijan efektnim pogotkom doveo je Iskreu u vođstvo u 48. minutu.

Izjednačio je Zoran Petrović u 62, a novo vođstvo gostima donio je Balša Sekulić u 66. minutu.

Petrović je bio strijelac i drugog izjednačujućeg pogotka u 78, a pobjedu domaćinu donio je Viktor Đukanović u 88. minutu.

Konačan rezultat, za 17. trijumf ove sezone, postigao je Petrović, svojim trećim pogotkom, ukupno osmim ove sezone.

Rudar je u Pljevljima savladao Dečić 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Dušan Živković u 74. minutu.

Rudar je protiv Dečića prekinuo seriju od pet poraza i osam mečeva bez pobjede.

Zeta je u Golubovcima pobijedila Petrovac 3:0, a do petog trijmfa vodili su je Srđan Krstović u 50, Marko Burzanović u 64. i Rio Tačibana u 72. minutu.

Mornar je na DG Areni slavio protiv Podgorice 3:1 i prekinuo seriju od sedam mečeva bez pobjede.

Barski tim do pobjede došao je golovima Aleksandra Vujačića u 18. iz jedanaesterca, Petara Grbića u 68. i Andrej Cvijović u 89. minutu.

Jedini pogodak za Podgoricu postigao je Vladimir Boljević u 75. minutu.

Sutjeska je, nakon 30. kola, vodeća na tabeli sa 68 bodova i ima 11 više od drugoplasirane Budućnosti.

Iskra je treća sa 45, Dečić je osvojio 44, a Petrovac 39 bodova.

Trofej Radija CG: Vuljaj i dalje u vođstvu

Vezista Dečića Krsistijan Vuljaj sa 11 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve crnogorske fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje postigli su napadač Petrovca Adnan Bašić, igrači Budućnosti Igor Ivanović i Miloš Raičković i Marko Miličković, koji je u jesenjem dijelu prvenstva igrao za Petrovac.

Argentinac u dresu plavskog Jezera Rodrigo Faust, Dušan Živković iz Rudara i Balša Sekulić iz Iskre strijelci su po devet pogodaka.

Nekadašnji članovi Zete Ivan Vukčević i Dečića, Iljir Camaj, igrači Budućnosti Viktor Đukanović i Zoran Petrović, Brazilac u dresu Iskre Vilian i Vladimir Boljević iz Podgorice, postigli su po sedam, a po gol manje napadač Sutjeske Darko Nikač, član Podgorice Admir Adrović i doskorašnji članovi Rudara Vuk Striković i Zakaria Suraka.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.

U narednih sedam golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović, Marko Ćetković i Božo Marković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.