S.V. [ Beta ]

20. 05. 2022. 23:31 >> 23:28

PRIMERA

Bez golova u meču Reala i Betisa, Levante pobiijedio Rajo Valjekano

Fudbaleri Real Madrida i Betisa odigrali su večeras neriješeno 0:0, u utakmici posljednjeg, 38. kola Primere.

Madridski tim je ranije osvojio titulu prvaka Španije, a prvenstvo su završili sa 86 bodova.

Betis je sezonu završio na petom mjestu sa 65 bodova, uz osvojen Kup kralja, pa će naredne sezone igrati u Ligi Evrope.

Do kraja sezone Real Madrid očekuje finale Lige šampiona protiv Liverpula, a taj meč se igra 28. maja u Parizu.

Levante je na gostovanju pobijedio Rajo Valjekano sa 4:2.

Alvaro Garsija je u 18. minutu doveo domaći tim u vođstvo. Gonsalo Melero je izjednačio osam minuta kasnije, a Rođer Marti je u 44. minutu bio strijelac za potpuni preokret.

Melero je do kraja poluvremena postigao još jedan gol (prvi minut nadoknade).

Gol igrača Levantea Hose Luisa Moralesa iz 59. minuta, poništen je poslije konsultacija sa VAR-om zbog prekršaja.

Dva minuta kasnije sa penala je smanjio Serhio Gvardiola, a konačan rezultat je postavio Koke u 76. minutu.

Rajo Valjekano je na 12. mjestu Primere sa 42 boda, dok je tim iz Valensije ranije ispao i zauzima 19. mjesto sa 35 bodova.