S.V.

25. 05. 2022. 22:56   >>  23:33

LIGA KONFERENCIJA

Zaniolo srušio Fejnord i donio trofej Romi

Fudbaleri Rome osvojili su Ligu konferencija, pošto su u finalu savladali Fejnord u Tirani 1:0. "Vučica" je tako stigla do prvog evropskog trofeja. Žozea Murinja u njegovom petom finalu.

"Vučica" je tako stigla do prvog evropskog trofeja. Žoze Murinjo je zadržao maksimalan učinak u finalima, pet od pet .

U prvih pola sata nije viđen nijedan udarac na gol, na bilo kojoj strani.

I onda prvo pravo uzbuđenje donijelo je pogodak. Trauner je loše procijenio let lopte, a Zaniolo sve pratio i prebacio loptu preko Bajloua za vođstvo Rome.

Do kraja prvog dijela dogodile su se dvije opasne situacije pred golom Rome. Udarac Nelsona je blokirao Manćini, a neugodan centaršut Malasije krajnjim naporom je riješio Rui Patrisio.

Fejnord je dominirao na startu nastavka, okvir gola je dva puta spasio Romu, a Rui Patrisio je odbranio sjajan udarac Sinestre.

Tek u 73. minutu je Roma došla do prave šanse u nastavku. Veretu je naletio na jednu odbijenu loptu i šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman Fejnorda je odbranio.

Pet minuta prije kraja Roma je mogla da riješi meč. Pelegrini je utrčao iz drugog plana i šutirao, a Bajlou odbranio.

Fejnord je još jednom zaprijetio do kraja, ali se rezultat nije mijenjao.

Ovo je ujedno bilo prvo finale Lige konferencija u istoriji, a sljedeće godine domaćin finalne utakmice biće Prag.