O.Z.

18. 08. 2022. 23:08   >>  23:12

LIGA KONFERENCIJA

Partizan ubjedljiv, velika pobjeda Zrinjskog

Fudbaleri Partizana pobijedili su večeras na stadionu u Humskoj malteški Hamrun sa 4:1, u prvoj utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija.

Strijelci za domaću ekipu bili su Rikardo Gomeš u 15, Slobodan Urošević u 25, Fuseni Dijabate u 33. i Patrik Andrade u 77. minutu.

Jedini gol za Hamrun postigao je Metju Gilomje u 52. minutu.

Gosti su u petom minutu preko Džonija uputili prvi udarac na meču, ali je lopta od bloka otišla u korner.

Pet minuta kasnije prvu šansu za Partizan imao je Kvinsi Menig, čiji je šut odbranio golman gostiju Henri Bonelo.

U 15. minutu Partizan dolazi do prvog gola, kada se u strijelce upisuje Gomeš. Napadač crno-bijelih je iskoristio proigravanje Meniga, obišao golmana gostiju i poslao loptu u gol. Na drugi gol čekalo se do 25. minuta, kada je posle kornera najviši u skoku bio Urošević.

Nastavio je domaći tim sa dobrom igrom, koja je krunisana još jednim golom u 33. minutu. Kontranapad je pokrenuo Menig, dodao loptu Andradeu, koji je u šesnaestercu video samog Dijabatea, a fudbaler iz Malija je lako savladao golmana Hamruna.

Hamrun je bolje počeo drugi dio meča, a rezultat su smanjili u 52. minutu. Posle kornera glavom je pogodak postigao Gilomje.

Partizan u 77. minutu ponovo dolazi do tri gola prednosti, nakon što je iz šesnaesterca precizan udarac uputio Andrade.

Mostarski Zrinjski je uspio da savlada favorizovani Slovan iz Bratislave (1:0) u plej-ofu Lige konferencije i kreira jedan od najvećih klupskih uspjeha bh. fudbala! Na punom stadionu Pod Bijelim brijegom domaćini su imali potpunu kontrolu utakmice, bolje šanse, na kraju krajeva i igrača više punih 20 minuta, što su umjeli da materijalizuju u 89. minutu..

Uloga junaka pripala je iskusnom napadaču Nemanji Bilbiji koji se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme, odlično skočio pošto je Mario Ćuže ubacio loptu sa boka i tu spasa nije bilo.