27. 08. 2022. 21:00 >> 20:57

MPCFL

Sutjeska ubjedljiva protiv Dečića, slavilo i Jezero

Fudbaleri Sutjeske i Jezera ostvarili su pobjede u šestom kolu Meridian Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Sutjeska je u Nikšiću savladalo Dečić 3:0 i zavilježila treći trijumf ove sezone.

Zvanični šampion do pobjede došao je golovima Dragana Grivića u 15, Vuka Strikovića u 85. i Marka Matanovića u 89. minutu.

Dečić je doživio prvi poraz ove sezone, u kojoj je upisao i četiri trijumfa i poraz.

Seriju dobrih rezultata nastavilo je Jezero, koje je u Beranama pobijedilo Mornar 3:1 i četvrtim trijumfom izjednačilo se na čelu tabele sa ekipom iz Tuzi.

Domaćin je, golovima Vojina Pavlovića u 43. i Balše Toškovića u 71. minutu, poveo 2:0.

Na 2:1 smanjio je Petar Sekulović u 81. minutu.

Konačan rezultat postavio je Jovan Pajović u 88. minutu.

Poslije prvog poluvremena, nema golova na stadionu Mitar Mićo Goliš, u duelu Petrovca i Rudara.

Za nedjelju zakazani su dueli Jedinstva i Iskre u Bijelom Polju (19), odnosno tivatskog Arsenala i Budućnosti u Kotoru (20).