[ MINA ]

01. 09. 2022. 22:32 >> 22:28

CG SELEKCIJA

Novi poraz mlađih fudbalskih kadeta u Rumuniji

Mlađa kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Buftei, u drugom prijatejskom meču, od Rumunije 4:1.

Domaćin je dobio i prvi međusobni duel, igran u utorak na trening kamu Fudbalskog saveza Rumunije,dobio 5:0

Rumunija je golovima Justina Dojkarua u sedmom i Vlada Garge u 36. i Roberta Gerasima u 75. minutu povela 3:0.

Minut kasnije Luka Kruščić je pogodio nakon asistencije Vasilija Babovića, dok je konačan rezultat postavio Aleksandru Stojan u posljednjim trenucima utakmice.

Selektor Radovan Kavaja kazao je da je ekipa odigrala bolje nego u prvoj utakmici.

"Napravili smo previše grešaka, koju kvalitetne ekipe kao što je Rumunija ne praštaju. Imali smo i nekoliko šansi, ali je protivnik znao da kazni te promašaje", rekao je Kavaja.

On je naglasio da je crnogorskim fudbalerima fizička sprema najveći problem.

"Kada smo energetski na adekvatnom nivou, onda možemo da pariramo jakim rivalima, međutim, onog trenutka kada dođe do
zaostatka na fizičkom planu, dešava se pad koncentracije i greške koje slijede nakon toga", kazao je Kavaja.