С.В.

23. 09. 2022. 22:39   >>  22:45 11

ЛИГА НАЦИЈА

Црна Гора поражена од БиХ, ништа од првог мјеста

Фудбалска репрезентација Црне Горе изгубила је од Босне и Херцеговине у Зеници 1:0, у утакмици петог кола Групе Б Лиге нација. Овим поразом "соколи" су изгубили све шансе за прво мјесто у групи, које доноси пласман у виши ранг, а уједно и плеј-оф за Европско првенство.

На другој страни, селекција БИХ је побједом, коло прије краја такмичења, обезбиједила прво мјесто.

Одлучујући погодак постигао је Ермедин Демировић у судијској надокнади првог полувремена.

Демировић се уписао и у 32. минуту, али је гол поништен након што је ВАР технологијом утврђено да је био офсајд.

Домаћин је у првом дијелу био бољи, а шансе да се упише у стријелце имао је Един Џеко, у трећем и 37. шутирао је преко гола, док је у 25. голман Милан Мијатовић био сигуран.

У 17. минуту Милутин Осмајић је, након убацивања Стевана Јоветића и смушене реакције одбране домаћина, шутирао са око 20 метара, али је голман Ибрахим Шехић био сигуран.

Шехић је одлићчно интервенисао и у 69. минуту након шута Стевана Јоветића из слободног ударца, док је резервиста Урош Ђурђевић у 78. шутирао поред гола, након убацивања Сеада
Хакшабановића.

У другом мечу те групе, Финска и Румунија играле су у Хелсинкију 1:1.

Црна Гора ће у посљедњем колу, у понедјељак, угостити Финску.

Ток меча:

Крај меча.

Имамо иницијативу у финишу, али домаћин одолијева.

76'Хакшабановић је одлично прошао по лијевој страни и центрирао, а Ђурђевић из близине послао лопту поред стативе.

Ђурђевић је замијенио Јоветића,а Хакшабановић Шћекића.

69'Јоветић је сада опробао ударац из слободњака, Шехић сигуран.

65' Јоветић је запријетио са ивице казненог простора, лопта је отишла преко пречке.

Без великих шанси у првих 15 минута наставка.

На старту наставка ушли су Мугоша и Вукчевић. Замијенили су Осмајића, односно Савићевића.

Почело је друго полувријеме.

Крај првог дијела.

45' Примили смо гол у посљедњим тренуцима првог дијела. Демировић је утрчао испред Вешовића и са 10-11 метара матирао Мијатовића, након убацивања Стевановића са десне стране.

31' БиХ је постигла гол преко Демировића, али је поништен, након прегледа видео технологијом.

27' Домаћин пријети са дистанце,сада је покушао Хаџиахметовић, лопта је отишла поред гола.

22' Опет Џеко, сада је шутирао са ивице казненог простора, право у Мијатовића.

17' Ударац Осмајића са 20 метара, Шехић је скренуо лопту у корнер...

15' Блага иницијатива домаћина, али без правих шанси.

3' Џеко је покушао након корнера, лопта је отишла поред стативе.