С.В. [ Beta ]

24. 09. 2022. 17:26 >> 17:21

LIGA NACIJA

"Petarda" Ukrajine u Jerevanu

Fudbaleri Ukrajine pobijedili su danas u Jerevanu selekciju Jermenije sa 5:0, u meču petog kola Grupe 1 Lige nacija B.

Ukrajina je povela golom Oleksandra Timčika u 22. minutu, a tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

U nastavku golove za goste postižu Oleksandr Zubkov u 57, Artem Dovbik u 69. i 84. i Danil Ignatenko u 81. minutu.

Ukrajina je preuzela vođstvo u Grupi 1 sa 10 bodova, Škotska je uz utakmicu manje druga sa devet bodova, Irska je treća sa četiri boda iz četiri meča, dok je Jermenija posljednja sa tri boda.

Večeras od 20.45 u Glazgovu se sastaju Škotska i Irska.

U posljednjem kolu Lige nacija Ukrajina u Krakovu igra protiv Škotske, dok Jermenija gostuje Irskoj.