П.Р. [ Бета ]

02. 10. 2022. 17:37   >>  18:54

СЕРИЈА А

"Покер" Лација против Специје, убједљиве побједе Сасуола и Монце

Фудбалери Лација побиједили су на свом терену екипу Специје са 4:0, у мечу осмог кола италијанске Серије А.

Римски клуб је могао да поведе у трећем минуту, али је са пенала био непрецизан Чиро Имобиле.

Ипак Лацио у вођство доводи Матија Закањи у 12. минуту, а резултат у 24. минуту повећава Алесио Ромањоли.

У стријелце се у 62. минуту уписао и српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић. Асистенцију је уписао Закањи, а везном фудбалеру је то био јубиларни 50. гол у Серији А.

Српски играч је други гол на мечу постигао у првом минуту надокнаде, након асистенције Елсеида Хисаја.

На табели Лацио је трећи са 17 бодова, а Специја је 12. са осам бодова.

Лацио у сљедећем колу гостује Фиорентини, док Специја гостује Монци.

Фудбалери Сасуола побиједили су у Ређо Емилији екипу Салернитане са 5:0.

Арман Лорент је у 12. минуту постигао водећи гол за домаћу екипу, да би Андреа Пинамонти био сигуран са пенала у 39. минуту.

До краја су голове постигли и Кристијан Торствет у 53, Абду Харуи у 76. и Жанис Антист у другом минуту надокнаде.

Ова утакмица улази у историју, као прва на којој је судила једна жена. Главни арбитар на овом мечу била је Марија Соле Феријери Капути.

Сасуоло је на седмом мјесту са 12 бодова, док је Салернитана 14. са седам.

Леће и Кремонезе су одиграли неријешено 1:1.

Гости из Кремоне су повели преко Данијела Чиофанија, који је у 19. минуту био прецизан са пенала.

Бод Лећеу доноси Габријел Стрефеца у 42. минуту такође са пенала.

Леће је на 13. мјесту са седам бодова, а Кремонезе је на претпосљедњем 19. мјесту са три бода.

Монца је у Ђенови савладала Сампдорију са 3:0.

Госте је у вођство довео Матео Песина у 11. минуту, Ђанлука Капрари је повећао резултат у 67, а Стефано Сенси се у стријелце уписао у четвртом минуту надокнаде.

Монца је на 16. мјесту са седам бодова, док је Сампдорија посљедња 20. са два бода.