П.Р. [ Бета ]

02. 10. 2022. 23:05   >>  23:06

СЕРИЈА А

"Стара дама" сигурна, Лукман донио три бода Аталанти

Фудбалери Јувентуса побиједили су на свом терену екипу Болоње са 3:0, у утакмици осмог кола италијанске Серије А.

Јувентус је повео у 24. минуту поготком Филипа Костића, а послије асистенције Душана Влаховића. Био је то први гол Костића за тим из Торина.

На 2:0 је повисио Влаховић у 59. минуту када је главом савладао голмана гостујућег тима, а коначан резултат поставио је Аркадијуш Милик само три минута касније.

Екипа Јувентуса је прекинула низ од пет утакмица без побједе у свим такмичењима, уписала трећу побједу у Серији А и тренутно је седма на табели са 13 бодова, односно има седам мање од Наполија и Аталанте.

Јувентус ће наредне недјеље прво дочекати Макаби из Хаифе у Лиги шампиона, а потом га очекује гостовање Милану у Серији А.

На другој страни, Болоња је на 17. мјесту са шест освојених бодова, а у наредном колу ће дочекати Сампдорију.

Раније, фудбалери Аталанте побиједили су на свом терену екипу Фиорентине са 1:0.

Једини гол на мечу, вриједан три бода, постигао је Адемола Лукман у 59. минуту.

Аталанта је уписала шесту побједу од почетка шампионата и друга је на табели са 20 бодова, док је Фиорентина на 11. позицији са девет бодова.

У наредном колу, фудбалери Аталанте ће гостовати Удинезеу, а Фиорентина ће дочекати Лацио.