Л.В. [ Beta ]

05. 10. 2022. 23:38 >> 23:39

LIGA ŠAMPIONA

Benfika i dalje ne zna za poraz od Francuza, Juve siguran sa Makabijem

Fudbaleri Benfike i Pari Sen Žermena odigrali su večeras u Lisabonu nerešeno 1:1, u utakmici trećeg kola Grupe H Lige šampiona.

Francuski klub je poveo u 22. minutu, nakon akcije u kojoj su učestvovali Kilijan Mbape, Nejmar i Lionel Mesi.

Asistenciju je upisao Nejmar, a gol je sa ivice šesnaesterca postigao argentinski napadač.

Mesi je tako postao jedini igrač koji je postigao gol protiv 40 različitih ekipa u Ligi šampiona.

Benfika je do izjednačenja došla u 41. minutu. Enco Fernandes je ubacio loptu u kazneni prostor, a nju je na putu ka golu 'zakačio' Danilo i postigao autogol.

Juventus je u Torinu pobijedio Makabi Haifu sa 3:1.

Adrian Rabio je u 35. minutu iskoristio odličnu asistenciju Anhela di Marije, izašao sam pred gol i lako savladao golmana Džoša Koena.

Na drugi pogodak čekalo se do 50. minuta. Odličnu asistenciju u prostor ponovo je uputio Di Marija, a sam pred golmana ovog puta izlazi srpski igrač Dušan Vlahović, koji se potom upisuje u strelce.

Isti akteri učestvovali su u akciji u 63. minutu, kada je Vlahovićev gol poništen zbog ofsajda.

Izraelski prvak je smanjio rezultat u 75. minutu preko Dina Davida, dok je Rabio u 83. minutu posle kornera bio najviši u skoku za konačnih 3:1.

PSŽ vodi u Grupi H sa sedam bodova, Benfika je druga sa istim brojem bodova, Juventus je treći sa tri, a Makabi je posljednji bez bodova.

Za šest dana PSŽ dočekuje Benfiku, a Makabi je domaćin Juventusu.