Л.В.

26. 12. 2022. 19:00 >> 18:57

Sumrak domaćina na Boksing deju: Sve četiri pobjede gostiju u popdnevnom terminu

Nakon uvodnog remija u prvom meču Boksing deja, fudbalskog praznika u Engleskoj dan nakon Božića, u meču Brentforda i Totenhema 2:2, u četiri utakmice koje su igrane u 16 časova gosti su bili stoprocentni.

Dan kada se klupski ligaški fudbal i zvanično vratio na terenima Premijer lige, nakon pauze uslijed Mundijala, očekivalo se dosta toga na duelu Lestera i Njukasla, ali su "Svrake" bile silne.

Na kraju 0:3 za ekipu Edija Houa.

Igrao se treći minut kada je Danijel Amarti oborio Žoeltinoa a sudija Džaret Džilet pokazao na bijelu tačku.

Kris Vud je preuzeo odgovornost i jakim šutem po sredini doveo Njukasl u prednost.

Samo pet minuta kasnije Migel Almiron je duplirao prednost.

Paragvajski reprezentativac je povukao loptu sa desne strane, odigrao dupli pas sa Brunom Gimaraešom i pogodio za 0:2.

Interesantno do ove sezone je na 110 nastupa postigao devet golova, ove sezone pod Edijem Houom na 16 mečeva već ima devet golova, što dovoljno govori koliko je engleski stručnjak pronašao poziciju za njega.

Lester je probao u nekoliko navrata da uhvati priključak, ali već u 32. minutu je meč praktično rješen golom Žoeltina (još jedan fudbaler koji je procvjetao pod Edijem), koji je sjajno reagovao glavom, nakon kornera Tripijea.

"Lisice" su znale da poslije ovakvih 45 minuta moraju da sprovedu "božićno čudo", ali nisu uspjeli da se vrate u meč.

Fulamu derbi Londona

Fudbaleri Fulama pobijedili su danas na gostujućem terenu u londonskom derbiju Kristal Palas sa 0:3.

Fudbaleri "Orlova" su dosta nervozno ušli u meč a tome ide u prilog da su završili utakmicu sa svega devetoricom igača na terenu, jer Tajrik Mičel dobio crveni karton zbog starta nad Teteom, a Džejms Tomkins jeu 57. minutu dobio drugu žuti karton.

Centralan figura pobjede Fulama je bio Aleksandar Mitrović.

Srpski reprezentativac je u 31. minutu asistirao Bobiju Ridu, da bi u 71. minutu opet asistirao Tim Rimu.

Da pokaže da je i dalje u golgeterskoj formi postaorao se u 80. minutu kada je glavom zatresao mrežu na pas Vilijana. To je njegov 10. gol u sezoni.

Brajton je nastavio da bude "hit sezone" novom pobjedom na gostovanju Sautemptonu 1:3.

Lalana je doveo u prednost goste u 14. minutu, potom su "Sveci" zatresli svoju mrežu u 35. nespretnom reakcijom Romena Pera, a dobri Soli Marč je u 56. minutu dao za 0:3, počasan gol je postigao Džejms Vord Prouz koji je prvo promašio penal (odbrana golmana Sančeza). da bi onda ipak glavom sproveo loptu u mrežu.

U derbiju začelja Vulverhemton je u 5. minutu sudijske nadokade dobio Everton sa 1:2.

Heroj "Vukova" bio je Rajan Ajt Nuri.

"Karamelice" su povele preko štopera Jerija Mine u 7. minutu, a u 22. je izjednačio Danijel Podense.