С.В. [ Beta ]

22. 01. 2023. 20:13 >> 20:08

BUNDESLIGA

Dortmund u goleadi savladao Augsburg, Bajer pobijedio u Menhengladbahu

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobijedili su danas na svom terenu Augsburg sa 4:3, u utakmici 16. kola Bundeslige.

Borusija je povela golom koji je Džud Belingem postigao u 29. minutu, a izjednačio ja Arne Majer u 40. Dva minuta kasnije novu prednost domaćima donio je Niko Šloterbek, a novo izjednačenje obezbijedio je Ermedin Demirović pogotkom u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Dortmund je poveo u 75. minutu golom Džejmija Bajnoa-Gitensa, a tri minuta kasnije Čolina je vratio stvari na početak 3:3.

Pobjedu "milionerima" obezbijedio je Đovani Rejna u 78. minutu.

Dortmund je prekinuo niz od dva poraza, a poslije devete pobjede u ligi zauzima šesto mjesto na tabeli sa 28 bodova.

Augsburg je pretrpio deveti poraz i sa 15 bodova zauzima 15. mjesto na tabeli.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobijedili su večeras u Menhengladbahu domaću Borusiju sa 3:2.

Bajer je poveo u 21. minutu golom Mičela Bakera, prednost je udvostručio Amin Adli pogotkom u 43. a treći gol postigao je Nadim Amiri u 67. minutu.

Do kraja utakmice dvostruki strijelac u domaćem timu bio je Lars Štindl, koji je postigao golove u 82. minutu i u trećem minutu nadoknade vremena.

Bajer je ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu, ukupno šestu u prvenstvu i ima 21 bod na devetom mjestu na tabeli.

Borusija Menehngladbah je pretrpjela šesti poraz i sa 22 boda zauzima osmo mjesto.