И.Ш.

15. 03. 2023. 22:54 >> 22:55

LIGA ŠAMPIONA

Napoli sigurno do četvrtfinala

Fudbaleri Napolija obezbijedili su prolaz u četvrtfinale Lige šampiona pobjedom nad Ajntrahtom 3:0.

Nakon pobjede u gostima 2:0, Napolitanci su uspjeli da na domaćem terenu osiguraju prolaz trijumfom 3:0.

Trebalo je duže vremena Napoliju da slomi otpor ekipe iz Frankfurta, ali je gol ipak stigao preko Viktora Osimena u drugom minutu sudijske nadoknede prvog poluvremena.

Očigledno je kasni gol uticao na igrače Frankfurta, tako da su primili dva brza gola u drugom poluvremenu.

Prvo je Osimen na asistenciju Di Lorenca povećao prednost u 53. minutu, da bi u 64. minutu Zielinski iz penala postavio konačnih 3:0.

Meču u Napulju prethodili su incidenti na ulicama grada, nakon što su se gostujući navijači obračunavali sa italijanskom policijom.

Žrijeb za četvrtfinalne mečeve Lige šampiona održaće se 17. marta.