Л.К. [ Beta ]

19. 03. 2023. 23:07 >> 23:13

LALIGA

Barselona u nadoknadi pobijedila Real Madrid

Fudbaleri Barselone pobijedili su večeras na svom terenu Real Madrid sa 2:1, u utakmici 26. kola španske Primere.

Gosti iz Madrida su bolje otvorili 253. El klasiko, pošto su do vođstva došli u devetom minutu.

Centaršut je uputio Vinisijus Žunior, a loptu je glavom zakačio igrač Barselone Ronald Arauho, koji je tako postigao autogol.

Katalonska ekipa je do kraja poluvremena izjednačila, pošto je u 45. minutu do odbijene lopte u šesnaestercu došao Serđi Roberto.

Real Madrid je mogao da dođe do novog vođstva u 81. minutu, ali je gol Marka Asensija poništen zbog ofsajda.

Do pobjede je u nastavku došla Barselona, a odlučujući gol postignut je u drugom minutu nadoknade.

Asistenciju je upisao Alehandro Balde, a pogodak je postigao Frank Kesi.

Barselona posle 22. pobjede u Primeri zauzima prvo mjesto sa 68 bodova, dok madridski tim na drugom mjestu zaostaje 12 bodova.