Н.Р. [ Beta ]

23. 03. 2023. 23:10   >>  23:19

KVALIFIKACIJE ZA EP

Pobjede Engleske, Portugala, Sjeverne Makedonije na početku kvalifikacija

Fudbalska reprezentacija Engleske pobijedila je u Napulju Italiju sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe C u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Engleska je povela golom Deklana Rajsa u 13. minutu, a prednost je udvostručio Hari Kejn u 44. minutu iz jedanaesterca i sa 54 gola postao najbolji strijelac u istoriji reprezentacije.

Gol za Italiju postigao je Mateo Retegui u 56. minutu i postavio konačan rezultat.

Engleski tim utakmicu je završio sa desetoricom, pošto je u 80. minutu Luk Šo dobio drugi žuti karton.

U toj grupi, fudbaleri Severne Makedonije pobijedili su u Skoplju Maltu sa 2:1.

Golove za domaće postigli su Elif Elmas u 66. i Darko Čurlinov u 72. minutu. Jedini strijelac u ekipi Malte bio je Jankam Janik u 86. minutu.

U Grupi J, Portugal je u Lisabonu savldao Lihtenštajn sa 4:0.

Kapiten Portugala Kristijano Ronaldo, koji je sa 197 nastupa postao svjetski rekorder po broju utakmica za reprezentaciju, postigao je dva gola, u 51. iz jedanaesterca i u 63. minutu.

Strijelci su bili još Žoao Kanselo u osmom i Bernardo Silva u 47. minutu.

U istoj grupi, Bosna i Hercegovina je u Zenici pobijedila Island sa 3:0.

Dvostruki strijelac bio je Rade Krunić, koji je golove postigao u 14. i 40. minutu, a konačan rezultat postavio je Amar Dedić u 63. minutu.

U trećoj utakmici u toj grupi, Slovačka je u Trnavi odigrala neriješeno 0:0 protiv Luksemburga.

U Grupi H, Sjeverna Irska je na gostovanju pobijedila San Marino sa 2:0, golovima Diona Čarlsa u 24. i 55. minutu.

Fudbaler domaćeg tima Nikola Nani postigao je gol u 67. minutu, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Danska je u istoj grupi u Kopenhagenu nadigrala Finsku sa 3:1.

Pobjedu Danskoj donio je trostruki strijelac Rasmus Hojlund, koji je postigao golove u 21. minutu, 82. minutu i trećem minutu nadoknade vremena.

Jedini gol za Finsku postigao je Oliver Antman u 53. minutu.