В.Г. [ Beta ]

25. 03. 2023. 20:16 >> 20:16

KVALIFIKACIJE ZA EP

Švajcarska ubjedljiva protiv Bjelorusije, Turska poslije preokreta pobijedila Jermeniju

Fudbaleri Švajcarske pobijedili su večeras u Novom Sadu selekciju Bjelorusije sa 5:0, u utakmici prvog kola Grupe I u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Švajcarska je pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu, nakon što je tri gola postigao Renato Štefen u četvrtom, 17. i 29. minutu.

U nastavku golove su postigli i Granit Džaka u 62. i Zeki Amduni u 65. minutu.

U okviru iste grupe Izrael i Kosovo su odigrali neriješeno 1:1 u Tel Avivu.

Gosti su poveli autogolom Elija Dase u 36. minutu. Kosovo je do drugog gola moglo u 49. minutu, ali je pogodak Milota Rašice poništen poslije gledanja VAR-a.

Izrael je do boda stigao u 56. minutu golom Dora Pereca.

Večeras se u prvom kolu Grupe I sastaju Andora i Rumunija (20.45).

Turska je bila bolja od Jermenije u Jerevanu sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe D.

Jermenija je povela u 10. minutu autogolom Ozana Kabaka, da bi rezultat u 35. minutu izjednačio Orkun Kokču.

Pobjedu Turskoj donio je Kerem Akturkoglu u 64. minutu. U okviru ove grupe večeras u Splitu igraju Hrvatska i Vels.