Л.В.

28. 03. 2023. 16:09 >> 16:10

KADETSKA REPREZENTACIJA

Ispustili EP na pet minuta do kraja: Vodili Vels 2:0, pa primili dva gola u nastavku

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore nije uspjela da izbori plasman na Evropsko prvenstvo nakon remija sa Velsom 2:2.

Izabranici Gorana Perišića su nakon 45 minuta bili čak prvi u grupi jer su vodili sa 2:0 golovima sjajnog VAsilija Adžića.

Momak koji je sa 16 godina debitovao za prvi tim Budućnosti i postigao gol na debiju, a koji se nameće kao novi lider naše reprezentacije i generacijski talenat je sa dva lijepa gola u sudijskoj nadokandi prvog puluvremena matematički obezbijedio prolaz našeg tima.

Utakmicu su bolje otvorili Velšani, sve dok naši momci se nisu oslobodili pritiska a onda su krenule u konkretnije šanse "Sokola".

Prvo je bio šut Andreja Camaja, pa Adžića, imali smo i prodor kapitena Miloša Vračara po desnoj strani koji je na kraju zaustavljen ispred samog gola.

I onda baš kada je pokazano koliko će da igra preko 45. minuta uslijedio je blickrig u režiji Adžića.

Dva gola za minut i po i čak matematički smo se našli na čelu tabele.

U nastavku "zmajevi" kreću na sve ili ništa, a napadač Svonsija Ivan Morgan postiže gol sa dobro izgrađene pozicije.

Naši fudbaleri su u tom periodi više igrali pozadi, tražeći priliku iz kontri.

Kako se meč primicao kraju, na terenu je postojao samo jedan tim, a to je bio Vels.

Samo sjajnim refleksima golmana Milovića smo uspjevali da čuvamo prednost.

A onda nakon jedne ubačene lope u 86. minuti Dilan Levior između tri naša fudbalera uspjeva da sprovede loptu u mreži i ugasi nade da će neka od naših nacionalnih selekcija zaigrati prvi put na nekom velikom takmičenju.

Završni kvalifikacioni turnir obilježilo je upravo to "za malo" jer smo prvu meč sa Islandom remizirali 0:0 iako smo igrali bolje i imali bolje šanse. Škotsku smo u drugom kolu poveli, pa smo ispustili prednost i na kraju izgubili 1:2, i sada smo ispustili zalihu od 2:0.

Ako išta ostaje za utjehu, to je da u ovoj generaciji ima nkoliko fudbalera pred kojima je svijetla budućnost.