Н.Р.

06. 05. 2023. 17:44 >> 17:47

BUNDESLIGA

Lajpcig i Borusija Menhengladbah sigurni, Herta slavila

Fudbaleri Lajpciga pobijedili su danas u gostima Frajburg sa 1:0, u meču 31. kola nemačke Bundeslige.

Strijelac odlučujućeg gola bio je Kevin Kampl u 73. minutu.

Lajpcig je treći na tabeli sa 57 bodova, a Frajburg je na petom mjestu sa bodom manje.

U narednom kolu, Lajpcig će dočekati Verder, dok će Frajburg gostovati Union Berlinu.

U istom terminu, Augzburg je na svom terenu pobijedio Union Berlin sa 1:0, golom Diona Drene Belja u 53. minutu.

Augzburg je na 13. poziciji sa 34 poena, a Union Berlin je na četvrtom mjestu sa 56 bodova.

U sljedećem kolu, Augzburg će gostovati Bohumu.

Pobjedu na svom terenu zabilježila je i Borusija Menhengladbah, savladavši Bohum sa 2:0.

Strijelci za Borusiju bili su Jonas Hofman u 35. i Lars Štindl u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Borusija je na 10. mjestu sa 39 poena, a Bohum je na pretposljednjem, 17. mestu sa 28 bodova.

U ostalim mečevima, Hofenhajm je kao domaćin pobijedio Ajntraht sa 3:1, dok je Herta na svom terenu pobijedila Štutgart sa 2:1, Stevan Jovetić odigrao je svih devedeset minuta.