С.В. [ Beta ]

28. 05. 2023. 17:27   >>  17:27

SERIJA A

Napoli prokockao pobjedu u Bolonji, Leće obezbijedio opstanak

Fudbaleri Bolonje odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv šampiona Napolija, u 37. kolu Serije A.

Napoli je poveo golovima dvostrukog strijelca Viktora Osimhena u 14. i 54. minutu, a domaći su izjednačili golovima Luisa Fergusona u 63. i Lorenca De Silvestrija u 84. minutu.

Napoli je prvi na tabeli sa 87 bodova, a Bolonja je 11. sa 51 bodom.

Fudbaleri Lećea pobijedili su danas na gostujućem terenu Moncu sa 1:0.

Jedini gol postigao je Lorenco Kolombo u 11. minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Prije toga Monca je mogla da povede, ali je Kristijan Gjutker u 84. minutu promašio jedanaesterac.

Leće je u posljednje tri utakmice bez poraza, a poslije osme pobjede u ligi zauzima 16. mjesto na tabeli sa 36 bodova, pet više od Verone koja je na 18. mjestu prva u zoni ispadanja.