И.Ш.

03. 06. 2023. 18:00 >> 19:39

FA KUP

Siti do trofeja FA kupa na krilima Gundogana

Fudbaleri Mančester Sitija osvojili su trofej FA kupa, pobjedom 2:1 u finalu protiv gradskog rivala Junajteda.

Fudbaleri Mančester Sitija poveli su već nakon 13 sekundi igre, Gundogan je spektakularnim golom zatresao mrežu Junajteda.

To je bio najbrži gol ikada u istoriji finala FA kupa.

Siti je nastavio da napada i ređa šanse u prvom poluvremenu, ali do gola je prvi ipak došao Mančester Junajted nakon gola Fenandeša sa bijele tačke.

Nakon samo šest minuta igre u drugom poluvremenu Siti je došao do nove prednosti. Ponovo je Gundogan bio strijelac povećavši rezultat na 2:1.

Gundogan je ponovo u 71. minutu zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ubrzo nakon poništenog gola, na drugoj strani Garnačo je imao veliki šansu da poravna rezultat, ali je lopta završila pored stative.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, Siti je osvojio drugi trofej u sezoni.

Siti će imati priliku da osvoji trostruku krunu, za nedjelju dana igraće finale Lige Šampiona protiv Intera.