В.Г.

30. 07. 2023. 22:29 >> 22:31

1. CFL

Sutjeska samo do boda u Baru, Arsenal sa bijele tačke izvukao remi protiv Jezera

Fudbaleri Sutjeske igrali su neriješeno sa Mornarom u Baru 1:1 u drugom kolu Meridianbet Prve crnogorske fdbalske lige.

Trener Nikšićana, Nenad Brnović izveo je kombinovan sastav kako bi ključne igrače odmorio pred revanš sa Santa Kolomom za četiri dana.

Mornar je poveo preko kapitena Aleksandra Vuajčića u 23. minutu, da bi mladi Petar Aničić u 55. minutu na asistenciju Marka Matanovića postavio konačnih 1:1.

Sutjeska je tako propustila priliku  da se osami na vrhu tabele, a u narednom kolu dočekaće Arsenal, dok će Mornar igrati na "DG Areni" protiv Mladosti.

U drugom meču kola Arsenal i Jezero podijelili su bodove u Tivtu, a rezultat na kraju bio je 2:2.

Gosti su poveli već u 4. minutu preko Japanca Senega, da bi samo šest minuta kasnije poravnao Vladimir Kašćelan.

Jezero je do nove prednosti došlo u 69. minutu golom Balše Toškovića, a bod Tivćanima donio je Boban Đorđević iz penala u nadoknadi vremena.

Arsenal će u 3. kolu igrati sa Sutjeskom u Nikšiću, a Jezero će u Palvu dočekai Jedinstvo.