28. 02. 2024. 23:22 >> 23:28

FA KUP

Liverpul, Junajted, Čelsi i Vulverhempton u četvrtfinalu

Fudbaleri Liverpula plasirali su se večeras u četvrtfinale FA kupa, pošto su na svom terenu pobijedili drugoligaša Sautempton 3:0.

Trener Jirgen Klop izveo je kombinovani, podmlađen sastav, a dvostruki strijelac bio je 18-godišnji Džejden Dans, koji je postigao golove u 73. i 88. minutu.

Gol je postigao i 18-godišnji Luis Kumas, u 44. minutu.

Liverpul će u četvrtfinalu igrati protiv Mančester junajteda na Old Trafordu.

Junajted je večeras na gostujućem terenu pobijedio Notingem Forest, a jedini gol postigao je Kazemiro u 89. minutu.

Fudbaleri Čelsija plasirali su se večeras u četvrtfinale, pošto su na svom terenu u Londonu pobijedili Lids 3:2.

Lids je poveo u osmom minutu golom Matea Džozefa, a izjednačio je Nikolas Džekson u 15. minutu.

Čelsi je poveo golom koji je Mihajlo Mudrik postigao u 37. minutu, a izjednačio je Džozef u 59. minutu svojim drugim golom na utakmici. Kod oba njegova pogotka asistent je bio Džejdon Entoni.

Pobjedonosni gol za Čelsi postigao je Konor Galaher u 90. minutu.

U četvrtfinalu je i Vulverhempton, koji je na svom terenu pobijedio Brajton 1:0.

Pobjedonosni gol postigao je Mario Lemina u drugom minutu.

Vulverhempton će u četvrtfinalu igrati na svom terenu protiv Koventrija.

Ostale četvrtfinale parove čine branilac trofeja Mančester siti koji će na svom terenu igrati protiv Njukasla, dok će Čelsi dočekati Lids.