N.R.

13. 04. 2024. 20:52 >> 21:49

1.cfl

Budućnost pobijedila Rudar, kiks Dečića, Mornar ubjedljiv

Borba za titulu prvaka Crne Gore u fudbalu će biti zanimljivija nego ikada. Nakon 30. kola u domaćem šampionatu Budućnost i Dečić su na vrhu sa 54 boda.

Budućnost je na svom terenu nakon preokreta pobijedila Rudar 3:1 i iskoristila kiks Dečiča koji je poražen na gostovanju Petrovcu 1:2.

Pljevljaci su poveli prelijepim golom Bulatovića u 13. minutu, ali su "plavo-bijeli" u samom finišu prvod dijela igre stigli do 1:1, strijelac Bojović u trećem minutu sudijske nadoknade.

U drugom poluvremenu dominacija ekipe Ivana Brnovića koja je postigla još dva gola, prvo preko Almeide u 59. minutu, dok je pobjeda osigurana autogolom Popovića u 79. minutu.

Dečić je izgubio u Petrovcu 1:2, Drešaj je prvo zatresao sopstvenu mrežu u 12. minutu, Malešević je pogodio za 2:0 u 59. dok je konačnih 2:1 postavio Asović u 77. minutu.

U premijernom meču 30. kola Jedinstvo bolje od Jezera u Bijelom Polju 2:0. Domaći su poveli u finišu prvog poluvremena, pogodio je Dulović u 43. minutu, konačnih 2:0 postavio je Dacić u 94. minutu.

Mornar je deklasirao Mladost Lob.bet i slavio 5:1 na "Topolici".

Gosti su prvi poveli preko Alekse Maraša u 12. minutu i kao da su "naljutili" domaće koji su nakon toga zaigrali mnogo bolje.

Prvo je na 1:1 izjednačio Balša Vukotić 32. minutu, a potom na 2:1 preokrenuo Vušurović u 35. minutu.

Još tri gola viđena su u drugom poluvremenu. Prvo je pogodio Ondong-Emba za 3:1 u 47.minutu, na 4:1 povećao je još jednom Vukotić u 59. minutu, a konačnih 5:1 postavio je Kolundžić u 65.minutu.

Mornar - Mladost DG 5:1

Balša Vukotić 32, 59, Milan Vušurović 35, Ondong-Emba 47, Andrija Kolundžić 65 - Aleksa Maraš 27.

Nedjelja

Arsenal - Sutjeska 14.00

20:53

Završeno je u Baru, Mornar - Mladost DG 5:1.

Опширније

20:24

Totalna dominacija Mornara u Baru - Andrija Kolundžić u 65. minutu povećava na 5:1.

Опширније

20:15

Novi gol Mornara - 4:1 za Barane u 59. minutu - Balša Vukotić.

Опширније

20:08

Mornar od 48. minuta vodi 3:1 protiv Mladosti, gol je postigao Ondong-Emba.

Опширније

19:55

Završena su dva još meča ove runde - Budućnost je pobijedila Rudar 3:1, dok je Petrovac savladao Dečić 2:1.

Опширније

19:48

Završeno je prvo poluvrijeme u Baru - Mornar vodi protiv Mladosti DG 2:1.

Опширније

19:43

Budućnost ovjerava pobjedu, nakon što je sopstvenu mrežu pogodio Simo Popović u 79. minutu.

Опширније

19:39

Smanjio je Dečić na 2:1 u Petrovcu, gol za lidera postigao je Anel Asović u 77. minutu.

Опширније

19:37

Mornar vodi u Baru, Vušurović strijelac za 2:1 u 35. minutu.

Опширније

19:35

Novi gol u Baru, izjednačio je Mornar preko Balše Vukotića na 1:1 u 32. minutu.

Опширније

19:31

Povela je i Mladost DG protiv Mornara u Baru 1:0 - pogodio je Aleksa Maraš u 27. minutu

Опширније

19:29

Petrovac pred velikim iznanađenjem, vode 2:0 protiv lidera, Dečića, strijelac u 59. minutu Luka Malešević.

Опширније

19:19

Budućnost je preokrenula rezultat protiv Rudara 2:1, Almeida je lijepim golom donio slavlje domaćim igračima i navijačima u 59. minutu.

Опширније

19:03

Počeo je i posljednji meč današnjeg programa 30. kola Prve lige: Mornar - Mladost DG

Опширније

18:53

Jedinstvo potvrđuje pobjedu u Bijelom Polju, 2:0 za domaće u 94. minutu strijelac Sead Dacić.

Опширније

18:52

Zavšena su prva poluvremena na duelima Petrovac - Dečić 1:0 i Budućnost - Rudar 1:1.

Опширније

18:51

Budućnost je izjednačila protiv Rudara 1:1, pogodio je Ivan Bojović u 48. minutu prvog poluvrmena.

Опширније

18:23

Gubi i Dečić od Petrovca 1:0, Tuzani su postigli auto-gol u 12. minutu, Drešaj je zatresao sopstvenu mrežu.

Опширније

18:20

Poveo je Rudar protiv Budućnosti 1:0, prelijep gol postigao je Andrija Bulatović u 13. minutu.

Опширније

18:05

Počela su još dva meča 30. kola - Budućnost - Rudar i Petrovac - Dečić.

Опширније

17:55

Završeno je prvo poluvrijeme u Bijelom Polju - Jedinstvo - Jezero 1:0.

Опширније

17:53

Vodi Jedinstvo 1:0 protiv Jezera, strijelac gola Momčilo Dulović u 43. minutu.

Опширније

17:41

Finiš prvog dijela igre u okršaju Jedinstva i Jezera, mreže i dalje miruju u 40. minutu.