L.V.

24. 04. 2024. 23:15 >> 23:15

TRIJUMF NAKON 14 GODINA

"Karamelice" ostavile gorak ukus Klopu i navijačima Liverpula: Pobjeda u derbiju i kraj šampionskih snova

Fudbaleri Evertona slavili su u "Merisajd derbiju" protiv Liverpula sa 2:0.

Utakmica kojom je vjerovatno stavljana tačka na snove navijača Liverpula da će Jirgen Klop trijumfalno da napusti klub sa novom titulom prvaka Premijer lige.

Momci Šona Dajča izgledali su od starta odlučnije, spremnije, pa čak i bolje takički postavljeni u odnosu na "Crvene" komšije.

Kurtis Džons, Domnik Soboslaj i Mohamed Salah od kada su se vratili nakon povreda samo si blijede sijenke fudbalera koje su nosile klub sa "Enfilda" u prvom dijelu sezone.

Everton je mogao ranije do gola, nakon što je sudije Endi Medli pokazao na bijelu tačku, a Alisonu žuti karton zbog prekršaja nad Dominik Kalver Luinom.

Ipak VAR soba je reagovala i ofsajd pozicija je poništila odluke arbitra.

Međutim Everton nije posustajao, i Kalvert Luin je ponovo bio u prilici u 17. minutu, ali njegovo udarac glavom je Alison sjajno odbranio.

Samo desetak minuta kasije Brazilac je kapitulirao. Dvajt Meknil je izveo prekid, Džerad Brentvajt je odlično loptu zahvatio glavom, ali Alison brani. Lopta dolazi u posjed Bena Godfrija koji nekako uspjeva da je doda, i Brentvajt je bio ponovo na pravom mjestu u pravo vrijeme i pogodio je mrežu gostiju.

Ponovo je gledan VAR, ali ovog puta nije bilo promjene odluke.

Liverpul je potom stvarao prilike, ali Darvin Nunjez je pokazao zašto sa pravom nosi ove sezone nadimak "Gospodin promašaj". Odlična pozicija Urugvajca u 35. minutu ali šut pravo u golmana Pikforda.

Imao je do kraja poluvremena i Luis Dijaz priliku, ali je Pikford ponovo odbranio.

U nastavku imali su "Crveni" nekoliko prilika ali jednostavno Pikford je bio sjajan.

I ond au 58. minutu novi pogodak u mrežu Liverpula. Ponovo je prekid, ovoga puta korner izveo Meknil, Kalvert Luin je sjajno probio u peterac i glavom matirao Alisona.

Do kraja meča Liverpul je imao prilike, Dijaz i najveću u 70. minutu, savladao je Pikforda ali je pogodio stativu.

Imala je Klopova ekipa 77 odsto posjeda u tim trenucima, ali ne i konkretnosti.

Na kraju prva pobjeda Evertona u gradskom derbiju nakon 14 godina.

U preostala dva meča, Kristal Palas nastavlja sa sjajnom igrom, a nove žrtve su bili fudbaleri Njukasla koje je tim iz Londona dobio 2:0.

Oba pogotka u drugom poluvremenu je postigao Žan Filip Matata, koji je i u prošlom kolu protiv Vesthema bio dvostruki strijelac.

Još jedan "ringišpil" emocija su fudbaleri Mančeter junajteda pružili svojim navijačima, nakon što su

gubili prvo 0:1, a onnda i 1:2 od Šefild junajteda koji se već priprema za drugoligaški život.

Ipak dva gola Bruna Fernandeša, i jedan Hojluna obezbijedile su pobjedu ekipi Erika Ten Haga od 4:2.

Fudbaleri Bornmauta su u Vulverhemptoni slavili pogotkom Semenja u 37. minutu.