N.R.

07. 05. 2024. 22:53 >> 22:59

POLUFINALE LIGE ŠAMPIONA

Borusija utišala Pariz, okreće se Londonu

Borusija Dortmund je još jednom pokazala da pobjeda u Njemačkoj(1:0) nije bila slučajna - novi trijumf izabranika Edina Terzića i u Parizu, u revanšu polufinala Lige šampiona 1:0 za plasman u finale.

Gol odluke postigao je Mats Humels u 50. minutu. Iskoristio je reprezentativac Njemačke odličan centaršut iz kornera Branta, u peterecu je bio visočiji od Beralda i Markinjosa i pogodio.

PSŽ je imao više loptu u nogama, napadao konstantno, ali nije uspio da dođe ni do gola. Čak četiri puta su domaći pogađali okvir gola, Emeri i Mendeš stativu, Mpabe i Vitinja prečku.

Uspio je sve to da preživi Dortmund i izbori finale Lige šampiona nakon 11 godina - za titulu  prvaka Evrope u Londonu boriće se sa boljim iz duela Real Madrid - Bajern Minhen koji će sjutra u Madridu igrati revanš nakon 2:2 u Minhenu.

LIVE BLOG:

22:54

Završen je meč u Parizu, velika pobjeda Borusije za plasman u finale Lige šampiona nakon 11 godina.

Опширније

22:46

Dva puta u dva minuta su domaći pogodili okvir gola, prvo Mbape prečku u 86. minutu, potom i Vitinja isto prečku.

Опширније

22:39

Totalna ofanziva PSŽ-a, ali izabranici Luisa Enrikea ne pronalaze put do mreže.

Опширније

22:30

Humels je opet savladao Donarumu u 77. minutu, ali je njegov pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Опширније

22:22

Umalo penal za PSŽ - ipak slobodan udarac za domaće. Humels je faulirao Dembelea na samoj ivici kaznenog prostora.

Опширније

22:20

Nuno Mendeš je pogodio stativu u 61. minutu, šutirao je sa oko 25 metara.

Опширније

22:03

Počinje drugi dio igre u Parizu.

Опширније

21:47

Završeno je prvo poluvijeme u Parizu - nema golova 0:0.

Опширније

21:32

Nova prilika za domaće, kružio je Mbape oko šesnaesterca, lopta je došla na desnu stranu do Dembelea, koji je previše iskosa šutirao ka golu Dortmunda, ali dosta neprecizno u 31. minutu.

Опширније

21:21

Prva šansa za goste Filkrug je vratio loptu Rjersonu, koji šutira sa oko desetak metara iskosa, ali lopta odlazi pored gola, igrao se 19. minut.

Опширније

21:15

Pokušao je Mbape u 7. minutu, nije bilo opasnosti za Kobela, lopta je išla pravo u golmana Borusije.

Опширније

21:05

Gonsalo Ramoš je prvi zaprijetio u 4. minutu ali je goman Borusije Kobel sjajno intervenisao.