18. 05. 2015. 23:06 >> 23:02

GLUPOST FABREGASA

VBA razbio šampiona

Novi šampiona Engleske, Čelsi, doživio je težak poraz u 37. kolu od Vest Bromvič Albiona, koji je slavio rezulattom 3:0.

Čelsi je iz Birmingema iospraćen sa tri gola u mreži, iako je Žoze Murinjo na teren izveo jednu od najjačih mogućih ekipa, sa Koštom, Fabregasom, Matićem, Ivanovićem, Terijem, Kejhilom...

Ni domaćima nijesu bili potrebni bodovi, ali su večeras bili motivisaniji, mada za glavnog krivaca za ubjedljiv poraz navijači Čelsija bi mogli da pronađu u Sesku Fabregasu i njegovom nesportskom potezu u 30. minutu, zbog kojeg je dobio crveni karton. Španac je, nakon verbalnog sukoba Dojagea Košte sa protivničkom odbranom, žestoko opalio loptu koja je udarila u glavu Darena Flečera, nakon čega je isključen.

VBA je poveo već u devetom minutu, sjajnim golom Berahina.

Nakon prmljenog gola, fudbaleri Čelsija imali su samo jednu dobru situaociju pred golom domaće ekipe, kada su pogodili stativu. S druge strane, VBA je uspio da postigne još dva gola.

Drugi put mreža londosnkog tima se zatresla u 47. minutu. Strijelac je ponovo bio Berahin, ovog puta sa bijele tačke, poslije prekšaja Džona Terija u svom kaznenom prostoru.

Konačan rezultat postavio je Kris Brant u 67. minutu.

Ovo je drugi put da Murinjo sa Čelsijem izgubi sa tri gola razlike u Premijer ligi, a to se desilo u meču protiv Midlsboroa, 11. februara 2006. godine.