27. 05. 2022. 22:24 >> 22:22
1

ŠAMPION NA PLUS 14

Zvezda povela u finalu, blistao Ivanović

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizna 90:76, na startu finalne serije ABA lige.

Nakon izjednačenog prvog dijela, "crveno-bijeli" su u drugom poluvremenu preuzeli konce igre u svoje ruke.

Serijom 11:0 u finišu druge i početkom treće četvrtine Zvezda je povela 50:39 i trasirala put ka pobjedi.

Partizan je na sedam minuta prije kraja prišao na minus šest 70:64, ali je tada na scenu stupio Nikola Ivanović.

Ubacio je dvije trojke i otklonio sve dileme...

Ivanović je meč završio sa 18 poena i pet asistencija, Luka Mitrović je dodao 14.

U poraženom sastavu je najefikasniji bio Kevin Panter sa 15.

Druga utakmica igra se u nedjelju, takođe je domaćin Zvezda. Igra se na tri pobjede.