С.В.

14. 11. 2022. 20:54   >>  21:15 13

KVALIFIKACIJE ZA SP

Crna Gora nemoćna protiv Litvanije

Košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Litvanije u "Morači" 65:56, u meču desetog kola kvalifikacija za Mundobasket.

Naš tim je tako propustio prvu meč - loptu za plasman na Mundobasket. Odluka pada u posljednja dva meča, koja se igraju u februaru naredne godine kada "crveni" igraju protiv Češke kod kuće i Bosne i Hercegovine u gostima.

Litvanci su kontrolisali dešavalja na parketu praktično od starta meča.

Crna Gora je samo jednom vodila na utakmici (9:8). Gosti su na krilima Kuzminskasa tokom prvih 20 minuta imala do devet poena prednosti.

Nakon 20 minuta igre vodili su 37:30.

U drugom dijelu je u dva navrata naša selekcija zaprijetila, prišla na minus tri, ali se Litvanija serijom 7:0 odlijepila na plus 10 54:44 i u maniru velike ekipe privela meč kraju- Litvanci su ovom pobjedom izborili plasman na Mundobasket.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bili su Nikola Ivanović i Vladimir Mihailović sa po 11 poena. Ivanović je u finišu zbog povrede napustio igru...

Litvance do trijumfa nosili Kuzminskas i Vaidas Karinijausas sa po 13 poena.

4. četvrtina

Žemaitis sa poludistance 51:44. Žukauskas trojkom donosi najveću prednost Litvancima 54:44, 8.17 do kraja. Mihailović nakon prodora.

Ivanović je zbog povrede napustio teren.

Kariniuskas pogađa trojku od table, sve ide od ruke Litvancima 59:46, pet minuta do kraja. Namjerna lična je dosuđena Litvancima, ali postigli smo samo jedan poen. na drugoj strani Kuzminskas pogađa za dva i gosti imaju velikih plus 14 - 61:47.

Trojka Drobnjaka za minus 11, dva i po minuta prije kraja. Minut i po do kraja, Crna Gora pred porazom 52:63...

3. četvrtina

Nikolić je nakon ofanzivnog skoka smanjio na 37:32. Radović na isteku napada pogađa 37:34, ali Litvanci prave seriju 5:0 - 42:34, sredina dionice.

Radončić je smanjio na 42:36, 3.06 do kraja dionice. Razigrao se Radončić, sada je pogodio trojku za minus pet 44:39.

Ilić iz reketa, uhvatili smo priključak 44:41. Normantas je trojkom odbio naš nalet 47:41. Istom mjerom uzvraća Đukanović. U posnjedljim sekunmada četvrtine pogađa Radževičius.

2. četvrtina

Kuzminskas nakon kontranapada, plus šest za goste 21:15. Opet Kuzminskas 23:15, dva minuta igre. Trojka Mihailovića za minus pet 23:18.

Sjajan prodor Ivanovića, dobro smo reagovali nakon minus osam 23:20.

Raspucao se Kuzminskasa, trojka za 26:20. Opet Litvanci imaju plus osam, uzvraća Ivanović 28:22, četiri i po minuta do odmora. Žukauskas sada pogađa trojku, maksimalna prednost gostiju 31:22.

Mihailović je smanjio na 31:24, potom smo se odbranili. Još jedan prodor Mihailovića 31:26, tri minuta do odmora. Litvanci stalno vode između pet i sedam poena 35:28.

Litvanija na plus devet nakon lakih poena iz reketa 37:28. Gosti vode nakon prvog dijela 37:30.

1. četvrtina

Mučimo se u napadu, nismo realizovali tri akcije, Litvanija je to kaznila i vodi 4:0. Ivanović trojkom prekida post naše selekcije 4:3. Ivanović jedini strijelac za "crvene" , gosti vode 8:5, sredina dionice.

Radončić donosi prvo vođstvo Crnoj Gori 9:8.

Trojka Normantasa, plus četiri za goste 13:9, tri minuta do kraja dionice. Vezali smo četiri poena, neriješeno je 13:13. Finiš diopnice pripao je Litvaniji, koja vodi posle 10 minuta igre - 19:15.

Najava meča:

Pobjeda bi našu selekciju dovela na korak od drugog nastupa na Svjetskom prvenstvu u istoriji.

U prethodnoj rundi, Crna Gora je kao gost pobijedila Češku sa 65:56, BiH je slavila na svom terenu protiv Mađarske sa 83:78, dok je Francuska nadigrala Litvaniju sa 90:65.

Francuska i Litvanija sada imaju skor 7-2, Crna Gora 6-3, BiH 5-4, Mađarska 4-5, Češka 3-6.