С.В.

14. 11. 2022. 20:54   >>  21:15 13

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП

Црна Гора немоћна против Литваније

Кошаркашка репрезентација Црне Горе поражена је вечерас од Литваније у "Морачи" 65:56, у мечу десетог кола квалификација за Мундобаскет.

Наш тим је тако пропустио прву меч - лопту за пласман на Мундобаскет. Одлука пада у посљедња два меча, која се играју у фебруару наредне године када "црвени" играју против Чешке код куће и Босне и Херцеговине у гостима.

Литванци су контролисали дешаваља на паркету практично од старта меча.

Црна Гора је само једном водила на утакмици (9:8). Гости су на крилима Кузминскаса током првих 20 минута имала до девет поена предности.

Након 20 минута игре водили су 37:30.

У другом дијелу је у два наврата наша селекција запријетила, пришла на минус три, али се Литванија серијом 7:0 одлијепила на плус 10 54:44 и у маниру велике екипе привела меч крају- Литванци су овом побједом изборили пласман на Мундобаскет.

Најефикаснији у црногорској селекцији били су Никола Ивановић и Владимир Михаиловић са по 11 поена. Ивановић је у финишу због повреде напустио игру...

Литванце до тријумфа носили Кузминскас и Ваидас Каринијаусас са по 13 поена.

Ток меча:

4. четвртина

Жемаитис са полудистанце 51:44. Жукаускас тројком доноси највећу предност Литванцима 54:44, 8.17 до краја. Михаиловић након продора.

Ивановић је због повреде напустио терен.

Кариниускас погађа тројку од табле, све иде од руке Литванцима 59:46, пет минута до краја. Намјерна лична је досуђена Литванцима, али постигли смо само један поен. на другој страни Кузминскас погађа за два и гости имају великих плус 14 - 61:47.

Тројка Дробњака за минус 11, два и по минута прије краја. Минут и по до краја, Црна Гора пред поразом 52:63...

3. четвртина

Николић је након офанзивног скока смањио на 37:32. Радовић на истеку напада погађа 37:34, али Литванци праве серију 5:0 - 42:34, средина дионице.

Радончић је смањио на 42:36, 3.06 до краја дионице. Разиграо се Радончић, сада је погодио тројку за минус пет 44:39.

Илић из рекета, ухватили смо прикључак 44:41. Нормантас је тројком одбио наш налет 47:41. Истом мјером узвраћа Ђукановић. У посњедљим секунмада четвртине погађа Раџевичиус.

2. четвртина

Кузминскас након контранапада, плус шест за госте 21:15. Опет Кузминскас 23:15, два минута игре. Тројка Михаиловића за минус пет 23:18.

Сјајан продор Ивановића, добро смо реаговали након минус осам 23:20.

Распуцао се Кузминскаса, тројка за 26:20. Опет Литванци имају плус осам, узвраћа Ивановић 28:22, четири и по минута до одмора. Жукаускас сада погађа тројку, максимална предност гостију 31:22.

Михаиловић је смањио на 31:24, потом смо се одбранили. Још један продор Михаиловића 31:26, три минута до одмора. Литванци стално воде између пет и седам поена 35:28.

Литванија на плус девет након лаких поена из рекета 37:28. Гости воде након првог дијела 37:30.

1. четвртина

Мучимо се у нападу, нисмо реализовали три акције, Литванија је то казнила и води 4:0. Ивановић тројком прекида пост наше селекције 4:3. Ивановић једини стријелац за "црвене" , гости воде 8:5, средина дионице.

Радончић доноси прво вођство Црној Гори 9:8.

Тројка Нормантаса, плус четири за госте 13:9, три минута до краја дионице. Везали смо четири поена, неријешено је 13:13. Финиш диопнице припао је Литванији, која води после 10 минута игре - 19:15.

Најава меча:

Побједа би нашу селекцију довела на корак од другог наступа на Свјетском првенству у историји.

У претходној рунди, Црна Гора је као гост побиједила Чешку са 65:56, БиХ је славила на свом терену против Мађарске са 83:78, док је Француска надиграла Литванију са 90:65.

Француска и Литванија сада имају скор 7-2, Црна Гора 6-3, БиХ 5-4, Мађарска 4-5, Чешка 3-6.