28. 03. 2023. 22:32 >> 22:34
1

EVROLIGA

Partizan izgubio od Barselone

Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Beogradu od Barselone sa 80:89 (21:25, 24:19, 13:22, 22:23), u utakmici 31. kola Evrolige.

Najbolji kod Partizana bili su Dante Egzum sa 24 i Kevin Panter sa 16 poena.

Barselonu su do pobjede predvodili Nikolas Laprovitola sa 23 poena i sedam asistencija i Nikola Mirotić sa 19 poena i osam skokova.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Real Madrid, dok će Barselona ugostiti Albu.
Parttizan je sedmi na tabeli sa 17 pobjeda i 14 poraza, a Barselona je na trećem mjestu sa 21 pobjedom i 10 poraza.

Meč je u punoj Beogradskoj areni bolje otvorio katalonski tim i uz šest poena Laprovitole dolazi do plus šest (2:8). Partizan  ubrzo košem Pantera prilaze na jedan poen razlike (8:9), ali do kraja prve dionice domaća ekipa nije došla do prednosti.

Prva četvrtina završena je vođstvom gostiju 21:25, da bi Partizan u prvom minutu druge dionice trojkom Eksuma stigao do izjednačenja (27:27).

Australijanac je postigao još pet vezanih poena za vođstvo domaćeg tima 32:27, a igrači Partizana su zatim povećavali prednost i četiri minuta prije kraja prvog poluvremena košem Lesora došli do maksimalnih plus osam (40:32).

Barselona se nije predala i dva minuta prije kraja dionice trojkom Laprovitole prilazi na tri poena razlike (42:39), dok je poluvrijeme završeno trojkom igrača Barselone Higinsa (45:44).