Н.Р.

31. 05. 2023. 22:03 >> 22:03

IGRE MALIH ZEMALjA

Malta iznenadila Crnu Goru za istorijski trijumf

Crnogorski košarkaši poraženi su od Malte u drugom meču na turniru Igara malih zemalja od domaćina 78:66.

„Crveni“ su loše ušli u utakmicu promašivali otvorene šuteve, a rival konstantno vodio, najviše sa šest poena prednosti. Crna Gora minut i po prije kraja poluvremena okrenula na 33:31, da bi domaćin trojkom Vašingtona, koji je za dvije četvrtine ubacio 14 poena, na odmor otišao sa 38:36.

Očekivala se reakcija, ali je domaći sastav sa mnogo više energije i entuzijazma odigrao i nastavak meča. U trećem periodu potpuna dominacija Malte, niz efektnih akcija i pogođenih trojki, a na drugoj strani nastavljena serija promašaja iz svih pozicija

Najefikasniji i jedini dvocifreni u crnogorskom timu bio je Nenad Vuković sa 24 poena.

Crna Gora sjutra od 14 i 30 igra protiv Kipra.