S.V.

02. 05. 2024. 21:01 >> 21:02

DRUGA ABA LIGA

Debakl Podgorice u Novom Sadu, ništa od finala

Košarkaši Podgorice nijesu uspjeli da se plasiraju u finale ABA 2 lige, pošto su večeras u revanšu polufinala doživjeli ubjedljiv poraz od Vojvodine u Novom Sadu 97:55. Naš tim je prvi meč dobio sa plus 18 - 98:80, a igra se na koš razliku.

Domaćin je bolje otvorio meč i serijom 8:0 stigao do šest poena viška 10:4. Na dva minuta prije kraja uvodne dionice Vojvodina je kod plus sedam 15:8 prokockala zicer. Podgorica je potom izborila nesportski faul, ali je ubacila samo dva poena iz toga. Džonson je ukrao loptu i vratio Novosađanima sedam poena prednosti 17:10.

Isti igrač je u posljednjim sekundama prve četvrtine opet zakucao i donio dvocifrenu prednost Vojvodini 22:12 i ujedno postavio konačan rezultat nakon deset minuta igre.

Rakićević je na startu druge četvrtine donio domaćinu plus 12 (24:12).

Nastavila se nakon toga loša igra našeg tima, što je Vojvodina znala da kazni i već nakon dva minuta igre u tom dijelu nadoknadila minus iz prvog meča 30:12, a nakon trojke Rakičevića stigla i do plus 21 - 33:12.

Tek nakon četiri i po minuta igre u tom periodu Podgorica je dala koš i nakon toga uhvatila kakav-takav napadački ritam.

Uslijedila je igra koš , pa je na nešto malo više od minut do kraja prvog dijela Vojvodina imala 15 poena prednosti 40:25. Ta razlika je bila i na poluvremenu 42:27.

Još gore tim Dragana Radovića odigrao je drugo poluvrijeme. Sa 11 poena u nizu domaćin je otvorio nastavak i stigao do rekordnih plus 24 - 51:27.

Nakon što je Džonson odigrao dva plus jedan, Vojvodina je povela 56:29.

Podgorica je do samog finiša tog dijela igre dala samo četiri poena. Vojvodina je to iskoristila, pa je nakon trojke Kaningema i pet poena Rakićevića povela sa 68:31.

Kaningem je trojkom u posljednjim sekundama treće četvrtine donio svom timu ubjedljivih 72:35. Taj igrač je na startu posljednje dionice realizovao tri bacanja i donio svom timu plus 40 - 77:37.

Sve nakon toga bilo je odrađivanje posla za domaće, koji su na kraju proslavili plasman u finale ABA 2 lige.

Vojvodinu je predvodio Kanignem sa 20 poena, kod Podgorice je najefikasniji bio Đukanović sa 17.

Za titulu će se boriti sa boljim iz duela Spartak - MZT. Subotičani su slavili u prvom duelu u Skoplju 78:73.