- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Košarka
17. 08. 2025.
12:11 >> 12:02
Pripreme za EP: Francuska preokretom savladala Španiju u Parizu
Košarkaška reprezentacija Francuske pobijedila je Španiju rezultatom 78:73 u prijateljskom meču, koji je odigran u sklopu priprema za predstojeći Eurobasket.
U punoj "Akor areni" u Parizu, gledaoci su imali priliku da uživaju u kvalitetnom duelu dvije velike evropske selekcije. Španija je dominirala u prvom poluvremenu i na pauzu otišla sa prednošću od 16 poena. Ipak, u nastavku su "trikolori" preokrenuli tok utakmice.
Francuska je posebno bila ubjedljiva u posljednjoj četvrtini, koju je dobila sa 20:9, predvođena Silvanom Franciskom, Elijem Okobom i Geršonom Jabuseleom.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bilal Kulibali sa 13 poena, dok je Stracel dodao 10. Francisko i Teo Maledon ubacili su po devet, a Hord osam poena.
Francuzi su nastupili bez nekoliko važnih igrača – nastupe su otkazali Vensan Poarje, Viktor Vembanjama, Rudi Gober i Matijas Lesor.
Francuska i Španija važe za jedne od favorita na predstojećem Evropskom prvenstvu, a ovaj duel poslužio je kao ozbiljna provjera forme pred takmičenje.
Коментари0
Остави коментар