rtcg.me/Beta [ Objavio: O.Z. ]

24. 07. 2017. 21:37 >> 21:10

ZLATO NA 100 m PRSNO

Piti i u finalu popravio rekord SP

Britanski plivač Adam Piti osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 100 metara prsno na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Piti je dionicu preplivao za 57,47 sekundi, što je novi rekord šampionata.

Britanac je prethodno i u polufinalu oborio rekord šampinata, kada je stazu preplivao za 57,75 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je Amerikanac Kevin Kordes rezultatom 58,79, a bronzu je osvojio ruki plivač Kiril Prigoda sa 59,05 sekundi.

Sjestrem osvojila zlato na 100 metra delfin

Švedska plivačica Sara Sjesterm osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 100 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Sjestrem je pobijedila rezultatom 55,53 sekunde, što je novi rekord šampionata.

Ona je u posljednjih desetak metara usporila i nije uspjela da obori sopstevni svjetski rekord od 55,48 sekundi, koji je postavila na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru prošlog ljeta.

Srebrnu medalju osvojila je Australijanka Ema Mekion rezultatom 56,18, dok je bronzanu medalju osvojila Amerikanka Kelsi Vorel sa 56,37 sekundi.

Praud osvojio zlato na 50 metara delfin

Britanski plivač Bendžamin Praud osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 50 metara delfin stilom na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Praud je dionicu preplivao za 22,75 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je Brazilac Nikolas Santos rezultatom 22,79, a bronzanu medalju osvojio je Andrij Govorov iz Ukrajine sa 22,84 sekunde.

Hosu osvojila zlato na 200 metara mješovito

Mađarska plivačica Katinka Hosu osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 200 metara mješovitim stilom na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Hosu je pobijedila rezultatom dva minuta i sedam sekundi.

Japanska plivačica Jui Ohaši osvojila je srebro rezultatom 2:07,91 minuta, dok je bronzanu medalju osvojila Amerikanka Medison Koks sa 2:09,71 minuta.