Остали спортови
25. 02. 2023. 14:05 >> 14:00
ЛОШИ УСЛОВИ
Отказан женски спуст у Кран Монтани
Трка спуста за скијашице у Свјетском купу, која је данас требало да буде одржана у швајцарској Кран Монтани, отказана је због лоших временским услова и лоших услова на стази.
Почетак трке је прво помјерен за два сата због густе магле, али је десет минута прије њеног старта и дефинитивно отказана "због опасних услова на стази", навела је Међународна скијашка федерација.
Спуст је сада заказан за недјељу уместо раније планираног супервелеслалома, саопштили су организатори.
До краја сезоне Свјетског купа остале су још двије трке спуста, а тренутно водећа у овој дисциплини је италијанска скијашица Софија Гођа. Она има 480 бодова, испред Словенке Илке Штухец која је сакупила 372.
Американка Микаела Шифрин, која је одлучила да прескочи трке у Кран Монтани, убједљиво је прва у генералном поретку Свјетског купа са 1.697 бодова, а иза ње слиједе Словакиња Петра Влхова (966) и швајцарска скијашица Лара Гут Бехрами (906).
Коментари 0
остави коментар