M.P.

24. 03. 2024. 19:17 >> 19:16

PET ZLATNIH I DVIJE SREBRNE

Kik boks selekcija Crne Gore osvojila sedam medalja na SP u Italiji

Kik boks reprezentacija Crne Gore nastup na Svjetskom kupu u Italiji završila je sa sedam medalja, pet zlatnih i dvije srebrne.

Najsjajnijim odličjem u seniorskoj konkurenciji okitili su se Nemanja Čađenović i Nemanja Mandić.

Čađenović (lou kik, -71 kg) je predajom od strane protivnika slavio protiv Singa iz Indije i Brazilca Da Silva.

Mandić (lou kik, -75 kg) je nakon pobjede nad Pehlivanom iz Turske, u finalu nokautom slavio protiv Italijana Bravina.

Veliki potencijal potvrdili su juniori sa tri zlatne medalje.

Viktor Dukić (lou kik, +91kg) je u finalu savladao Vasileva iz Bugarske.

Nemanja Radnjić (lou kik, -57 kg) trijumfovao je u borbama sa Slovakom Mirgom i Bugarinom Kocevim.

Jovan Lipovina (lou kik, -54 kg) do trofeja stigao je sa tri ubjedljive pobjede, redom protiv Neamtua iz Moldavije, Vulkova iz Bugarske, te u finalu prekidom protiv Italijana Natalea.

Srebrom su se okitili senior Lazar Klikovac i junior Andrija Radoman. Klikovac je u polufinalu (K1, -81 kg) savladao Valerijeva iz Bugarske, dok je u finalu izgubio od Španca Gonzalesa.

Radoman (lou kik, -60 kg) je u borbi za trofej poražen od Georgijeva iz Bugarske.

Na korak od medalje zaustavljen je junior Luka Heber (lou kik, -67 kg).

Selektor Goran Radonjić kaže da je veoma zadovoljan nastupom naših reprezentativaca.

“Sedam medalja, od kojih pet zlatnih je rezultat koji nas svrstava među najboljim reprezentacijama na turniru. Mislim da su gotovo svi naši takmičari pokazali dobru formu u ovom periodu godinu. Ovo je bila dobra uvertira za naredna takmičenja. Raspored je veoma gust. Svakog mjeseca do ljeta čeka nas učešće na Svjetskom ili Evropskom kupu. Nadam se da će kako svi reprezentativci biti spremni za najvažnija takmičenja u 2024, a to su Evropsko prvenstvo za seniore u Atini i Svjetsko prvenstvo za kadete i juniore u Budimpešti”, poručio je Radonjić.

Svjetski kup u italijanskom Lido di Jezolu okupio je 1500 takmičara iz 43 zemlje.