28. 12. 2020. 22:51 >> 22:50

LIGA ŠAMPIONA

Barsa i Kil u finalu

Rukometaši njemačkog Kila i španske Barselone igraće u finalu završnog turnira Lige šampiona.

Fajnl-for je trebalo je da se održi u maju mjesecu ove godine, ali je odgođen za decembar usljed pandemije korona virusa.

Kel je nakon drame i produžetka savladao Vesprem 36:35.

Njemci su nakon 30 minuta igre imali velikih sedam golova viška 17:10, ali je mađarski tim u nastavku reagovao i serijom 7:0 preokrenuo 28:24.

Ipak, Kil nije posustao, naprotiv, sa pet vezanih golova je vratio vođstvo 29:28, da bi Jahija odveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih 10 minuta, Kil je imao plus dva, ali je Kil prvo izjednačio izjednačio, a potom je Niklas Ekberg 40 sekundi prije kraja donio trijumf njemačkom velikanu

Hendrik Pekeler je bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu sa osam golova, Ekberg je postigao sedam, koliko su na drugoj strani dali Borozan i Gašper Marguč.

U prvom polufinalu, rukometaši Barselone savladali su Pari Sen Žermen 37:32.

Katalonci su na poluvremenu imali pet golova prednosti, da bi u nastavku u nekoliko navrata imali i plus 7.

Dika Mem je predvdoio Barsu sa osam golova, Aron Palmarson je dao šest, a Ludovik Fabregas i Blaž Janc po pet.

U poraženom timu, istakao se Dilan Nai sa devet golova.

Finalni meč na programu je sjutra u 20 sati i 30 minuta.