[ S.V., mina ]

22. 01. 2022. 17:02   >>  17:17 22

EVROPSKO PRVENSTVO

Crna Gora u goleadi poražena od Holandije

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Holandije u Budimpešti 34:30 , u utakmici drugog kola glavne runde Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

To je prvi poraz crnogorskih rukometaša u glavnoj rundi, ukupno drugi na šampionatu.

Izgubili su i od Danske, dok su slavili protiv Sjeverne Makedonije 28:24, Slovenije 33:32 i Hrvatske 32:26.

Izabranici selektora Zorana Roganovića nijesu ponovili izdanje iz prethodnih mečeva, napad nije bio na očekivanom nivou, dok odbrana nije imala rješenje za holandski napad.

U čudnom meču crnogorski rukometaši nijesu imali strpljenja u napadu, napravili su puno grešaka i promašili dosta zicera, imali dosta nerealizovanih igrača više.

Kao nerješiva enigma pokazao se golman Tijus Van Lojven, koji se sinoć priključio reprezentaciji, a meč je završio sa 16 odbrana.

Crna Gora je dobro počela meč, nakon serije od 3:0, povela je 7:4 u devetom, dok je razlika u 13. minutu iznosila četiri pogotka (10:6).

Prednost crnogorskih rukometaša u 17. minutu iznosila je tri gola (11:8).

Holandija je sa tri vezana pogotka uspjela da izjednači na 11:11, a u 25. minutu i da prvi put povede (14:13).

Vodila je Holandija i 22:19, da bi Crna Gora  smanjila na gol (25:24) i  imala napad za izjerdnačenje. Međutim, Holandija je sa dva pogotka ponovo vratila prednost na 27:24 u 47, a u 52. razliku povisila na pet (30:25) i praktično već tada riješila sve dileme.

Najefikasniji u holandskoj selekciji bio je Kaj Smits sa devet, dok su po šest golova postigli Tomi Falke i Luk Stajns.

U crnogorskoj selekciji po šest puta u listu strijelaca upisali su se Radojica Čepić i
Branko Vujović, dok je Nemanja Grbović postigao četiri gola.

Za 18 sati zakazan je meč između Francuske i Islanda, dok će dva i po sata kasnije rivali biti Danska i Hrvatska.

Crna Gora će u trećem kolu, u ponedjeljak u 20 sati i 30 minuta, igrati sa Francuskom.

2. poluvrijeme

Steins vraća plus tri "lalama" 19:16. Čepić sa dva gola drži "lavove" u igri 20:18. Matović brani sedmerac Smitsu, ostaje 21:18 za Holandiju , 35. minut. Šesti gol Čepića 21:19.

Čavor topovski , prišli smo na 22:21, 40. minut. Igra se gol za gol 24:23 za Holandiju. Nijesmo iskoristili napad za izjednačenje, kaznio je to Falke 25:23. Adams na prazan gol, opet Holandija ima plus tri 27:24, 47. minut.

Nijesmo iskoristili napad za minus jedan, kaznili su to Steins i Sagen 29:25, devet minuta do kraja. Opet Steins, plus pet za "lale" 30:25. Dva gola u nizu za "lavove" 30:27, šest i po minuta do kraja. Baes nakon prodora, uzvraća Božović 31:28. Nemamo rješenje za Steinsa 32:28.

Vujović ne koristi zicer, Holandija to kažnjava 33:29, dva minuta do kraja. Kraj meča, poraz Crne Gore 34:30.

1. poluvrijeme

Branko Vujović pogađa na startu. Baes je poravnao 1:1, potom po jedan neiskorišćen napad na obje strane. Čepić razigran na početku, dao je dva gola, vodimo 3:2. Prvi put imamo plus dva, nakon gola Miloša Vujovića iz kontre 6:4.

Treći gol Čepića za plus tri 7:4, devet minuta igre. Prvi put imamo četiri gola prednosti nakon gola Grbovića 10:6. Uzvraćaju "lale" sa dva brza gola 10:8, sredina prvog dijela.

Sagen sa krila, Holandija je prišla na 11:10. Falke pogađa, izjednačenje 11:11, 21. minut. Igra se gol za gol 13:13 , 23. minut.

Prvo vođstvo za Holanđane, pogodio je Baes praznu mrežu 14:13. Nova kontra "lala", imaju dva gola prednosti 15:13, pet minuta do odmora. Lasica sa krila , smanjili smo na 15:14. Prvi put Holanđani imaju plus tri 18:15. Božović je smanjio na 18:16, to je rezultat nakon prvog dijela.