26. 01. 2022. 16:56 >> 17:04
13

EP U BUDIMPEŠTI

"Lavovi" nemoćni protiv Islanda

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Islanda u Budimpešti 34:24, u utakmici posljednjeg kola glavne runde Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Crnogorski rukometaši tim porazom, trećim u glavnoj rundi, ostali su bez trećeg mjesta u grupi i prilike da se bore za petu poziciju na šampionatu.

U drugoj fazi izgubili su i od Holandije i Francuske, a u prvom dijelu od Danske.

Slavili su protiv Sjeverne Makedonije i Slovenije u prvom i Hrvatske u drugoj fazi šampionata.

Island je pobjedom ostao u trci za drugo mjesto i polufinale.

Crnogorska selekcija protiv Islanda odigrala je najslabije poluvrijeme na šampionatu, bez energije i konfuzno u napadu.

Island je, iskoristio lošiji početak meča rivala i sedam minuta bez datog gola, poveo 3:0, u 11. bilo je 6:1, razlika je u 21. iznosila osam (12:4), a u 29. rekordnih deset golova (17:7).

U drugom poluvremenu crnogorska selekcija je sa tri vezana pogotka zaostatak u 42. smanjila na 21:16, ali je Island u narednih pet minuta ponovo vratio prednost na osam golova (25:17) i ostatak meča lišio rezultatske neizvjesnosti.

U selekciji Islanda najbolji je bio Omar Ingi Magnuson sa 11, dok je Mart Bjarki Elison meč završio sa osam golova.

U crnogorskoj reprezentaciji najbolji je bio Miloš Vujović sa 11, dok je Božo Anđelić postigao šest golova.

2. poluvrijeme

Miloš Vujović koristi sedmerac 17:9. Vujović opet, sada nakon kontre 17:10. Uzvraćaju Islanđani 19:10, 36. minut. Osam golova Vujovića, ali Island i dalje ima veliku prednost 19:12.

Igra se gol za gol 21:14, 41. minut. Nevjerovatna partija Vujovića, dao je 11 golova, Crna Gora je smanjila na 21:16. Magnuson prekida našu seriju 22:16. Simić je isključen na dva minuta, Elison koristi kontru 23:16. Jonson sa crte, sredina drugog dijela 24:17.

Bez problema Island održava visoku prednost 26:18, 49. minut. Devet golova prednosti ima Island 30:21, pet minuta do kraja, meč je riješen. Kraj meča, poraz "lavova" 34:24.

1. poluvrijeme

Palmarson sa dva gola otvara meč 2:0. Magnuson iz sedmerca 3:0, šest napada nismo iskoristili. Čepić nakon prodora, konačno gol 3:1, sedam minuta igre. Elison sa krila 5:1, 11. minut.

Opet Elison, sada nakon kontre 6:1 i to sa igračem manje. Miloš Vujović sa krila prekida seriju "ribara" 6:2. Održava Island plus četiri 8:4, sredina prvog dijela. Razigrao se Elison, donosi plus šest 10:4.

Sve teže za "lavove", Magnuson je realizovao sedmerac 12:4. Konačno smo malo proradili u napadu, smanjili smo na 12:6, 23. minut. Serija Crne Gore 3:0, uz dva gola Miloša Vujovića, prekida je Gislason 13:7, pet minuta do odmora. Sada "ribari" prave seriju 3:0 i vraćaju plus osam 15:7.

Rekordnih devet golova prednosti ima Island nakon gola Asgeirsona 16:7. Island je imao  plus 10 , nakon 30 minuta gubimo 17:8.