- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Rukomet
17. 07. 2023.
19:27 >> 19:28
POČELE PRIPREME ZA NOVU SEZONU
Popović: Podizaćemo formu, nadam se kompletnom timu kada počne sezona
Rukometašice Budućnosti počele su pripreme za novu sezonu koju otvaraju 9. septembra kada dočekuju njemački Bitighajm na startu EHF Lige šampiona.
Budućnost je za novu sezonu dovela sedam pojačanja - Tanju Ivanović, Anastasiju Marsenić, Francuskinju Kalidiatu Nikate, turske reprezentativke Neslihan Čaliskan i Bejzu Karačam, njemačku golmanku Ane-Katrin Gigerih i mađarsku reprezentativku Noemi Hafru.
"Puno novih lica i to je veliki izazov za ovu sezonu. Otišlo nam je 6-7 igračica stigo je isto toliko, ugalvnom su to bekovi, tako da će cijela koncepcija igre krenuti od nule što se tiče napada i odbrane. Iskreno se nadam da kroz pripremni period igračice prije svega uspjeti da se upoznaju na pravi način, pa onda i kroz akcije u napadu i odbrani, i da ćemo kroz narednih mjesec ipo doći do željene forme do početka prvenstva i Lige šampiona. Neće biti jednostavno, ali ćemo pokušati da podižemo formu na viši nivo kako vrijeme bude odmicalo", izjavila je trener Budućnosti Bojana Popović.
Ona je dodala da neće moći da računa na dvije bitne igračice u pripremnom periodu.
"Najvažnije da smo svi zdravi. Trenutno Niakate i Hafra su u jednoj situaciji gdje sigurno mjesec dana neće moći da rade duele i to je veliki hendikep, jer od starta nemamo ono što želimo. One su dvije bitne karike za našu igru, koju planiramo da pravimo, ali se nadam da će za četiri nedjelje uspjeti da se vrate maksimalnim treninzima".
Prve sedmice izabranice Bojane Popović će trenirati u Podgorici, pripreme nastavljaju u Igalu, a tokom avgusta će kroz provjere koje će imati u Ljubljani, Mecu i Koprivnici, graditi formu za sezonu u kojoj je cilj napraviti korak više u odnosu na prethodnu, kada je izboren plasman u osminu finala Lige šampiona.
"Bilo bi dobro da ekipa sa samopouzdanjem uđe u prve mečeve i to je poenta da rastemo kroz čitavu Ligu šampiona i nadam se da ćemo biti u punom sastavu kad počne sezona", zaključila je Popović
Коментари0
Остави коментар