S.V.

02. 05. 2024. 22:25 >> 22:25

NADOKNADILI MINUS DEVET

Nestvaran preokret Kila za plasman na F4, u Keln ide i Barsa

Kil se na čudesan način plasirao na fajnl-for Lige šampiona - tim Filipa Jihe je u revanšu polufinala savladao Monpelje sa 31:21 (17:14) i tako nadoknadio poraz iz Francuske 39:30.

Oni su se tako pridružili Magdeburgu i Olborgu na finalnom turniru u junu u hramu svjetskog rukometa u Kelnu.

Kil je na poluvremenu imao plus pet 17:12, ta razlika je bila do sredine nastavka.

Njemci su potom odigrali furiozno, kod rezultata 24:20 napravili su seriju 7:1 i stigli do konačnih 31:21, dovoljno za polufinale.

Sjajan je na golu bio Čeh Tomaš Mrkva. Čuvar mreže domaćih je odbranio tri zicera gostima u posljednjih dva minuta, a na kraju je zaustavio šut Brazilca Monte dos Santosa.

Erik Johanson je sa osam golova predvodio Kil, a jedan manje je delo Mikol Bilik. Mrkva se zaustavio na 12 odbrana.

Kod gostiju najbolji je bio Lukas Pelas sa šest pogodaka. Po četiri su dali Valentin Port i Janis Len, a tri Artur Len.

Na fajnl-for ide i Barsa, koja je i u revanšu bila bolja od Pari Sen Žermena.

Nakon pobjede u Parizu 30:22, Katalonci su večeras slavili na svom terenu 32:31.

Do pobjede ih je predvodio Mem sa sedam golova, Frade je dodao šest. Kod gostiju se istakao Prandi sa deset golova.

Meč su sudili naši arbitri Ivan Pavićević i Miloš Ražnatović.