L.V.

29. 06. 2022. 20:46   >>  30. 06. 2022. 00:09 2

ŠPANIJA IDE U POLUFINALE

Viteška borba naših momaka: Đurđić zamalo donio peterce

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore izgubila je od Španije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

Veliko srce naših momaka protiv iskusnijeg i favorizovanogo protivnika. Možda zvuči kao sportska flsokula, ali falilo je malo sreće u napadu, pa da meč okrenemo skroz na našu stranu.

Španci su bolje otvorili meč, i došli do rane prednosti od 2:0, ali i tada se vidilo, pogotovo na tom dijelu bazena, ispred Lazovićevog gola da možemo da se nosimo sa jednim od glavnih favorita.

Koliko iskustvo je više na strani Španije najbolje se oslikava kroz duel Mršića i Peronea, gdje naš 19-godišnji tinejdžer se nije uzmicao skoro duplo starijem španskom reprezentativcu (36 godina).

Španija je igrala takođe svoju prepoznatljivu odbranu koju karakteriše visoki presing, ali su Gojkovićevi momci dolazili do izglednih situacja. Problem je bila efikasnost sa igračem više, ali i to će doći vremenom.

Iako su poveli sa 6:3, i izgledalo je kao da su prelomili utakmicu, vratili smo se u igru sa dva lijepa gola odličnog Bogdana Đurđića.

Uslijedio je period tvrde igre na obije strane, ali Maljarak uspijeva da vrati dva gola prednosti. Konačno smo i mi proradili iz slične situacije, i konačne Averka.

Do kraja ipak nismo uspjeli da izborimo peterce. Đurđić je iz dosta teške pozicije probao, izvukao nemogući šut, ali pogođena je prečka.

Kraj utakmice Crna Gora-Španija 6:7

8. minut

Krenuli su naši momci po izjednačenje i peterce, imali smo priliku preko Đurđića koji je sjajno šutirao, ali je pogodio prečku.

7. minut

Odlična odbrana naših momaka, Španija je dobila igrača više, ali ga nije iskoristila. Potom Lazović sjajno brani.

6. minut GOOOOOOL Crna Gora-Španija 6:7

Konačno gol sa igračem više.  Akcija je išla za Averku koji pogađa.

6. minut

Dva minuta do kraja imamo dva gola zaostatka. Odlična igra u odbrani, ali fali nam dobar napad i bolja realizacija sa igračem više.

5. minut

Imali smo i mi igrača više, ali nismo uspjeli da ga iskoristimo. Nakon toga brz napad Španije, ali Bustos pogađa stativu.

5. minut gol  Crna Gora - Španija 7:5

Novi igrač više za Španiju, i ovoga puta ne griješe. Jak i precizan šut Maljaraka.

4. minut

Španci dobijaju igrača više, ali šut ide pored gola

3. minut

Nevjerovatna odluka sudija, da svira kontrafaul našim vaterpolistima, iako je jedan španski reprezentativac imao očigledno ruku preko vrata Banićevića.

1. minut

Španci osvajaju posljednje plivanje na meču.  De Toro je probao, ali sjajni Lazović.

Kraj treće četvrtine Crna Gora - Španija 5:6

8. minut

Peterac za Španiju, ali Granadosu ispada lopta prilikom izvođenja. Bunili su se Španci, tražili VAR jer su tvrdili da je Đurđić izbio loptu iz ruke, ali sudije su pokazale loptu za Crnu Goru.

7. minut GOOOOOOL Crna Gora -Španija 5:6

Ponovo Đurđić. Sjajan šut kroz Maljaraka i Agirea

7. minut

Ponovo sjajna odbrana naših momaka sa igračem manje. Vučurović i Lazović na visini zadatka.

7. minut GOOOOL Crna Gora - Španija 4:6

Konačno pogodak sa igračem više. Odličan šut našega Đurđića, iznad Agireove glave.

6. minut gol Crna Gora-Španija 3:6

Kabanjas, praktično ni iz čega dovodi Špance do ozbiljnije prednosti.

5. minut

I dalje nema pogodaka u ovoj četvrtini. Najbliži je bio Matković, ali je pogodio prečku.

4. minut

Ni Španci srećom ne koriste predsnost sa igračem više. Još jedna dobra odbrana naših momaka.

3. minut

Dug napad "Ajkula"  i igač više zbog faula nad Matkovićem. Ponovno bez realizacije brojčane prednosti u bazenu.

1. minut

Igrač više za naše momke, ali ponovo nismo iskoristili. Lijepa akcija, ali Petković nije bio precizan.

1.minut

Averka osvaja loptu za naš tim

Kraj druge četvrtine Crne Gora-Španija 3:5

8. minut gol Crna Gora-Španija 3:5

Taulj postiže gol na manje od dvije sekunde do kraja. Prije toga je na 15 sekundi do kraja isključe Mršić.

8. minut

Peterac za "Furiju" ali sjajni Lazović brani.

7. minut

Ponovo igrač više za naše momke, ali ovoga puta nismo bili preciznj.  Maljarak je udario Averku i zaslužio 20 sekundi van.  Averka je uplivao na centar ali nije uspio da usmjeri pas ka golu.

6. minut GOOOOOL Crna Gora - 3:4

Igrač više za "ajkule".  Dušan Matković je sa desne strane precizno šutirao i smanjio prednost

5. minut gol Crna Gora - Španija 2:4.

Imali su Španci igrača više nisu uspjeli da ga iskoriste, ali se lopta hazarderski vratila Maljaraku u ruke. Njegov šut se odbio malo i od Petkovića, dovoljno da prevari Lazovića.

4. minut

Probao je Agirea Bogdan Đurđić, ali njegov šut sa velike udaljenosti nije bio precizan.

2. minut gol Crna Gora - Španija 2:3

Brzo je uzvratila "Furija", Ortega vraća Špance u vođstvo.

2. minut GOOOL Crna Gora - Španija 2:2

Iz trećeg pokušaja sa igračem više dolazimo do izjednačenja. Lijepa akcija naših momaka koju je krunisao Banićević.

1. minut

Ponovo Španci osvajaju loptu, ali srećom brzopleti su bili u napadu.

Kraj prve četvrtina Španija-Crna Gora 2:1

8. minut

Ni Španije ne koristi igrača više. To je njihov treći pokušaj koji nisu uspjeli da pretvore u gol.

8. minut

Dobili smo igrača više, ali ga nismo iskoristili. Probao je Petković iz ne baš izgrađene akcije, ali nije bio precizan.

7. minut

Period odlične odbrane ekipe Vladimira Gojkovića.

Đurđić je probao dva puta, ali nije bio precizan.

5.minut GOOL Španija - Crna Gora 2:1

Sjajan pogodak Vlada Popadića.  Šut sa visoke dijagonale, i savladan je Agire

5. minut

Još jedna prilika  za Španiju, srećom Munaris pogađa okvir gola

4. minut gol Vodi Španija 2:0

Nevjerovatno jak šut Munarisa. Nije ništa mogla ni odbrana ni Lazović.

3. minut

Dva dobra napada našeg tima. Petković prvi pogađa prečku. U idućem napadu dobijamo igrača više, ali nismo uspjel da ga iskoristimo.

2. minut gol -  Vodi Španija 1:0

Gotovo minut i po je trajao prvi napad "furije".  Prvo je pogođena prečka, pa je dosuđen faul. Lazović potom dobro brani, ali dobijamo isključenje, i Martin Famera pogađa naš gol.

1. minut

Španija osvaja prvu loptu

19:26

Podrška našim momcima sa tribina.

19:24

Polufinale su već obezbijedile reprezentacije Grčke i Hrvatske. Heleni su bili bolji od SAD, ubjedljivih 16:11, dok je reprezentacija Hrvatske savladala Srbiju 14:12.

Od 21 čas igraju reprezentacije Mađarske i Italije.

19:19

Dobru uvertiru za meč Crne Gore i Španije napravili su naši juniori koji su pobijedili vršnjake iz Španije u polufinalu Mediteranskih igara.

Ulaskom među osam najboljih ekipa, podmlađena ekipa našeg tima je ispunila cilj prije početka najveće planetarne smotre.

I sam selekor Vladimir Gojković je izjavio da "Ajkule" ulaze rasterećno u duel, ali da će dati sve od sebe da stignu do polufinala.

On je upozorio na sjajnu odbranu Španaca, koji se uz reprezentaciju Mađarske smatraju za jedne od favorita cijelog prvenstva.

"Sad idemo u veliki meč, možda ih možemo zaustaviti ako budemo fokusirani sve vrijeme. Oni imaju dobru odbranu, agresivnu, ne daju mnogo slobodnih šuteva", kazao je naš selektor u najavi meča.

"Ajkule" su u osmini finala pobijedile Japan 10:9, dok su Španci plasman među osam najboljih izborili kao prvoplasirani iz grupe C.