03. 07. 2022. 13:57 >> 21:50
5

SP U BUDIMPEŠTI

Poraz od Mađarske, "Ajkule" na 8. mjestu

Vaterpolisti Crne Gore završili su nastup na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj kao osmoplasirani.

Crna Gora je danas u meču za sedmo mjesto poražena od domaćina Mađarske 6:8 (0:1, 1:4, 1:2, 3:1).

U prvoj četvrtini viđen je samo jedan gol i taj period obilježila je spora igra sa obje strane.

Mađari su se u drugoj četvrtini razigrali, pa su već tada stekli prednost koju Ajkule do kraja nijesu uspjele nadoknaditi.

Crna Gora je u posljednjih osam minuta igre pržila bolju partiju, ali nedovoljno za stizanje prednosti, koju su Mađari imali tokom cijelog meča.

Za crnogorsku selekciju po dva pogotka postigli su Dušan Matković, Miroslav Perković i Konstantin Averka.

Mađarsku su do pobjede predvodili Nađ i Zalanki sa po dva gola, a u strijelce su se po jednom upisali i Burian, Janšik, Vamoš i Varga.

Za peto mjesto od 17 sati igraće Srbija i Sjedinjene Američke Države.

Za bronzano odličje od 14 sati i 30 minuta, igraće se Grčka i Hrvatska.

Veliko finale između Italije i Španije zakazano je za 20 sati.

TOK MEČA:

4. četvrtina:

Kraj meča, Crna Gora šampionat svijeta završava na 8. mjestu.

7. minut

Averka ne koristi sjajnu prilku da priđemo na minus jedan.

7. minut

8:6 Smanjuje naša selekcija na dva razlike.

4. minut

8:5 Novi gol Petkovića.

3. minut

8:4 Petković se upisuje u strijelce nakon prelijepe akcije.

2. minut

8:3 Zalanki postže gol za velikih plus 5.

1. minut

Posljednju dionicu otvara napad domaćina, koji odmah ia napad sa igračem više.

Tešanović sa dvije odbrane odbija napade Mađarske.

Na drugoj strani, Petrović pogađa stativu.

3. četvrtina:

Kraj treće četvrtine, Mađarska vodi 7:3.

7. minut

7:3 Nađ siguran iz blizine, koristi napad sa igračem više.

7. minut

6:3 Averka smanjuje na tri gola razlike.

7. minut

Tešanović brani zicer Janiku nakon polukontre.

5. minut

Ponovo loša završnica naših sa igračem više.

4. minut

Đukić je sada izblokiran, ne koristimo igrača više.

Potom Perković pogađa prečku.

3. minut

6:2 Vučurović izblokiran, a Varga postiože još jedan gol iz kontre.

1. minut

"Ajkule" imaju prvi napad u nastavku meča, ali bez gola.

Kraj prvog poluvremena, Mađarska vodi 5:2.

2. četvrtina:

8. minut

5:2 Vamoš trese mrežu na isteku napada i četvrtine.

7. minut

Vučurović pogađa okvir gola u dva uzastopna napada.

6. minut

4:2 Matković postiže drugi gol, ovog puta sa igračem više.

6. minut

4:1 Janšik pogađa nakon kontre i ove greške naših.

5. minut

3:1 Konačno gol za Crnu Goru. Strijelac je Dušan Matković.

4. minut

"Ajkule" preko 10 minuta bez gola, ovog puta loša kombinacija pred mađarskim golom.

2. minut

3:0 Murijan postiže treći gol.
Prethodno, novi neiskorišten napad naših.

1. minut

Ponovo domaćin ima prvi napad.

Iznuđen peterac sa igračem više i Mađarska vodi 2:0.

1. četvrtina:

Kraj prve četvrtine, Mađarska vodi 1:0

8. minut

Bezidejni napadi Crne Gore, bez izglednih situacija za gol.

6. minut

1:0 Nađ postiže prvi gol na meču. Zakazala je odbrana "ajkula".

4. minut

Mađarska ne koristi prvu stiaciju sa igračem više, zanki je pogodio prečku.

Na drugoj strani, novi napad naše selekcije bez udarca ka golu.

3. minut

"Ajkule ne koriste ni drugi napad, dok Varga na drugoj strani pogađa stativu.

1. minut

Mađarska prva stiže do lopte. Dobre defanzive na obje strane.

Crna Gora je ranije poražena od Srbije, koja će od 17 sati u borbi za 5. mjesto igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Utakmica za treće mjesto između Hrvatske i Grčke počeće u 14 sati i 30 minuta.

Hrvati će pokušati ponovo da, kao i 2019. godine, takmičenje završe sa bronzanim odličjem.

Italija i Španija će igrati u reprizi finala iz prethodnog prvenstva, a tada je Italija osvojila četvrto svjetsko zlato.

Veliko finale u Budimpešti zakazano je za 20 sati.