06. 09. 2022. 16:07 >> 17:24
3

EP U SPLITU

"Ajkule" bez polufinala, Mađari prejaki

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Mađarske u četvrtfinalnom duelu Evropskog prvenstva u Splitu - 11:8 (3:1, 2:3, 2:1 i 4:3). Mađari su opravdali očekivanja, od početka meča bili u vođstvu, a pitanje pobjednika riješili su početkom posljednje četvrtine, kada su sa dva vezana pogotka stekli prednost od četiri gola (8:4).

Mađarsku selekciju do pobjede i polufinala vodio je Silard Janšik sa pet golova i bez promašaja, Kristijan Manherc postigao je dva, a po jedan Jozef Toni Nemet, Danijel Angijal, Akoš Konarik i Đerđo Zalanki.

Dvostruki strijelci za Crnu Goru bili su Miroslav Perković, Konstantin Averka i Bogdan Đurđić, dok su po jednom mađarskog golmana savladali Vasilije Radović i Vladan Spaić.

Mađarska će u polufinalu igrati sa boljim iz večerašnjeg duela između Španije i Grčke (19 sati).

Drugi polufinalni par biće poznat nakon duela Italije i Francuske (16.30), odnosno Hrvatske i Gruzije (21).

TOK MEČA:

16:07  KRAJ Mađarska - Crna Gora  11:8

16:06  Tri gola prednosti za Mađare 11 sekundi do kraja utakmice. Janšik za 11:8.

16:02  Prekršaj Molnara, pa isključenje. Gol Miroslava Perkovića za 10:8, njegov drugi pogodak na ovoj utakmici.

16:01 Četvrti gol Janšika, Lazović nije uspio da dođe do lopte. Mađari vode 10:7.

16:00  Spaić! Bravo! Dva uzastopna gola za "ajkule" - 9:7. Tajm-aut tražio mađarski selektor.

15:58  Vogel za sada upisao devet odbrana, Lazović sedam.

15:58  Prvi pogodak Vasilija Radovića - 9:6.

15:57  Tajm-aut Vladimira Gojkovića.

15:55  Ništa od gola Averke, Vogel brani peterac.

15:54  Dobra odbrana Perkovića, pa peterac za "ajkule". Lična greška Manherca.

15:53  "Lete" Mađari ka polufinalu - Manherc za 9:5.

15:51  Prvi napad u četvrtini i gol za Mađare - tri gola prednosti - Zalanki za 8:5.

Kraj treće četvrtine: Mađarska - Crna Gora 7:5

15:48 Treći pogodak Janšika! 13 sekundi pred kraj četvrtine - 7:5.

15:47  Imamo napad sa igračem više. Gooool Averke! Snažno, kroz dva bloka - 6:5.

15:43  Dejan Lazović zaustavlja udarac Zalankija.

15:41  Potopljena lopta, pa isključenje Radovića. Pauzu zatražio mađarski selektor.

15:41  "Pobjegao" je Janšik Ukropini. Velika borba u Splitu - 6:4 za Mađare.

15:40  Stativa Petkovića! Bez golova u trećoj četvrtini.

15:39 Brani Lazović! Uslijedio je kontra faul, Janšik na poziciji centra. Odlična odbrana Perkovića.

15:38  Prečka Đurđića.

15:37  Fantastična odbrana Vlada Popadića, bez faula zaustavio mađarskog igrača. Ništa od nove promjene rezultata, ni nakon napada Crne Gore.

15:55  Prvi napad u trećoj četvrtini za "ajkule", Banićević na poziciji centra. Nađ odmah ide van igre. Brani Vogel!

Kraj druge četvrtine: Mađarska - Crna Gora 5:4

15:31 Odbrana Lazovića za kraj četvrtine!

15:30  Prekršaj nad Murišićem.

15:29 Goool! 5:4 - prvi pogodak na utakmici Miroslava Perkovića.

15:28 Opet +2 za Mađare. Manherc precizan!

15:27 Prekršaj nad Nemetom, Vasilije Radović je van igre. Sudije sviraju peterac, lična za Đurđića.

15:26  Peterac za "ajkule"! Đurđić još jednom uspješan - 4:3.

15:24  Napad sa igračem više, Janšik za 4:2 i prvi gol Mađara u drugoj četvrtini.

15:23  Sudije nijesu svirale peterac, očigledan faul nad Perkovićem.

15:22  Bogdan Đurđić poentira iz peterca - 3:2!

15:20 Prekršaj nad Spaićem, napad "ajkula" sa igračem više. Izblokiran Averka, pa peterac za Crnu Goru - dobar potez Spaića.

15:19  Korner za mađarske vaterpoliste. Murišić zaustavlja loptu Burijana.

15:17  Uspješan blok Mađara na startu četvrtine. Kontra faul Spaića, pa isključenje Popadića.

Kraj prve četvrtine: Mađarska - Crna Gora 3:1

15:13  Ništa od posljednjeg napada za Crnu Goru. Mađarska dobila prvu četvrtinu 3:1.

15:13  +2 za mađarske vaterpoliste. Gol Konarika! Rezultat 3:1.

15:10  2:1 za Mađare! Anđal je bio precizan pred kraj četvrtine.

15:08  Prekršaj Zalankija, ništa od uplivavanja naših igrača, Mađari su se opet odbranili. Đurđić je u igri.

15:07 Potopljena lopta. Napad za Mađarsku.

15:05 Izdržao je Radović duel sa Molnarom. ostaje 1:1.

15:04 Averka za 1:1! Odlično Spaić, Radović, pa poentiranje Averke.

15:03 Mađari uzimaju loptu Ukropini, potom dobra odbrana "ajkula".

15:01 Prvi napad za Mađare. Isključenje za Banićevića. Nakon sudijske provjere, Mađari vode nakon prve akcije. Nemet za 0:1. Banićević je van igre.

U sastavu crnogorskoj tima nema Jovana Vujovića i Marka Mršića, a u ekipu se vratio Dušan Banićević.

Utakmica u Splitu počela je u 15 sati.

U ostalim četvrtfinalnim mečevima sastaće se: Italija - Francuska (16.30), Španija - Grčka (19) i Hrvatska - Gruzija (21).