Л.В.

22. 12. 2022. 20:02 >> 20:27

VATERPOLO

Jadran zaustavio Primorac u drugom poluvremenu: Kup ide u Herceg Novi

Vaterpolisti Jadrana osvojili su nacionalni kup nakon što su u finalu slavili protiv Primorca - Primorac-Jadran 6:10 (3:4, 3:1, 0:2, 0:3).

Odlična odbrana Jadrana u drugom poluvremenu u kojoj nisu primali ni jedan gol donijela je 13. kup u vitrine plivališta na Škveru.

Najveći vaterpolo crnogorski derbi otvorio je Mršić, koji je bio precizan iz peterca, pa su Kotorani otvorili meč ranim vođstvom.

Novljani poravnjavaju preko Martina Gardaševića koji je snažno šutirao sa distance, a Jadran je tada imao igrača više.

Primorac preko Vuka Draškovića dolazi do novog vođstva. Odlično se snašao vaterpolista Kotorana na pas Mršića.

Već tada je Primorac mogao da dođe do dva gola prednosti, ali Mršić nije bio precizan iz novog peterca.

Na drugoj strani Vasilije Radović je poravnao rezultat, preciznim udarcem ispod ruke Draškovića koji ga je čuvao tada.

Jadran preuzima vođstvo iz kontre, a ovoga puta precizan je bio Danilo Radović.

Vaterpolisti Primorca izjednačavaju nakon lijepe akcije. Mršić je asistirao, a Marko Gopčević je pogodio.

Jadran dolazi do novog vođstva nakon što je Stevović silovito šutirao. Bio je Kralj na toj lopti, ali je šut bio jak pa golman Primorca nije uspio da sačuva mrežu.

U drugoj dionici dobre odbrane i Kralja i Đurovića, a Primorac dolaz prvi do gola preko Vujoševića.

Vučurović vraća Jadran u vođstvo, nakon što su Novljani imali igrača više.

Potom je uslijedila bolja igra Kotorana.

Mršić je pogodio za izjednačenje, a za vođstvo Primorca se postarao Filip Gardašević na 30 sekundi do kraja druge dionice.

Treću četvrtinu su obilježili neiskorišteni napadi sa igračem više, ali i sjajnim odbranama oba golmana.

Primorac nije uspio da sikoristi ni dva igrača više, i novljani su to kaznili. David Steovović i Danilo Radović, obojica sa distance uspjeli su da preokrenu rezultat.

Imao je Jadran priliku da ode na +2, ali Jovan Vujović ne iskorištava situaciju sa igračem više.

Jadran ipak u narednom napadu je imao isti scenario, ali ovoga puta je Džejk Muskat bio precizan, i dva gola prednosti za Novljane.

Nakon par napada u kojima su mreže mirovale, Jadran je ponovo imao igrača više, a trener Petar Radanović je tražio tajm aut.

To je očigledno dalo rezultat pošto je Uroš Vučurović odlično probio sa desne strane, i pronašao Vasilija Radovića koji je donio +3 za Jadran.

Vaterpolisti Primorca u drugom poluvremenu nisu dali ni jedan gol, a čak 16 minuta nisu uspjeli da savladaju Đurovića.