Црна хроника
13. 03. 2023. 13:51 >> 13:51
ОСНОВНИ СУД
До 30 дана притвора због насилничког понашања
Из Основног суда Подгорица саопштено је да је одређен притвор до тридесет дана осумњиченим М.В. и П.Б. због основане сумње да су извршили кривична дјела насилничко понашање на штету Д.Р. и М.П. и тешка тјелесна повреда на штету Д.Р.
"Притвор је осумњиченима одређен због околности које указују да би осумњичени могли ометати поступак утицањем на свједоке, а у односу на осумњиченог М.В. и због опасности од понављања кривичног дјела", наводи се у саопштењу.
Додају да је притвор одређен због околности које указују да би осумњичени могли ометати поступак утицањем на свједоке, који су, према стању из списа предмета Основног државног тужилаштва у Подгорици, били очевици предметног догађаја, па будући да су осумњичени и свједоци приближних година старости и бораве на истим мјестима, то би могли ометати даљи ток поступка утицањем на свједоке.
"У односу на осумњиченог М.В. притвор је одређен и због опасности од понављања кривичног дјела, будући да се ради о лицу које је склоно вршењу кривичних дјела са елементима насиља, како је то цијенио судија за истрагу на основу стања у списима предмета, док је у односу на осумњиченог П.Б. одређивање притвора по притворском основу због опасности од понављања кривичног дјела одбијена, будући да не постоје конкретне околности које указују на такву опасност", каже се у саопштењу.
Притвор по овом основу осумњиченима може трајати најдуже тридесет дана.
Коментари 0
остави коментар